Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Przy głosach sprzeciwu radnych PiS, Rada Miasta Rzeszowa przyjęła we wtorek budżet miasta na 2016 r. Na inwestycje ratusz planuje wydać prawie 540 mln zł.

Przyszłoroczny budżet Rzeszowa wyniesie prawie 1,1 mld zł. Deficyt zaplanowano na poziomie 71,6 mln zł, który ma być sfinansowany z pożyczek i kredytów.

Za przyjęciem budżetu głosowało 15 radnych – koalicja proprezydenckiego Rozwoju Rzeszowa i PO oraz Robert Homicki z .Nowoczesnej. Przeciwko było 10 radnych z opozycyjnego klubu PiS. Podczas sesji radni zwracali uwagę na zadłużenie miasta, które wynosi już ponad 715 mln zł.

Na inwestycje w budżecie zapisano prawie 540 mln zł. Wśród najważniejszych inwestycji, które miasto planuje, jest budową drogi łączącej drogę ekspresową S19 od węzła w Kielanówce do ul. Podkarpackiej. Inwestycja szacowana jest na 140 mln zł. Droga będzie miała ok. 3 km, a miasto wybuduje dwie trzecie tej inwestycji. Resztę sfinansuje Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Za pieniądze z przyszłorocznego budżetu będzie także sfinansowana m.in. rozbudowa ul. Bieszczadzkiej i Bednarskiej oraz przebudowa al. Sikorskiego (31 mln zł) – od ul. Malowniczej do granic miasta. Prawie 2 mln zł pochłonie wyznaczenie nowych buspasów. Planowana jest także rozbudowa szkoły przy ul. Błogosławionej Karoliny (20 mln zł), dokończenie budowy bloku komunalnego u zbiegu ulic Granicznej i Zielonej (5 mln zł)

W przyszłym roku rozpocznie się długo oczekiwana przez mieszkańców modernizacja basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

6,5 mln zł przewidziano na budowę nowego targowiska w Rzeszowie okolicach ul. Lwowskiej. W planie jest też rewitalizacja parku miejskiego przy ul. Dąbrowskiego, gdzie oprócz zmodernizowania alejek i nowego oświetlenia, pojawi się także plac zabaw. Rewitalizacja czeka także parku przy ul. Rycerskiej oraz Sybiraków.

Wkrótce więcej informacji o przyszłorocznym budżecie Rzeszowa.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama