Rzeszów ma nowy żłobek i przedszkole. Za ponad 17 mln zł [FOTO, VIDEO]

Ponad 350 maluchów w środę (1 września) pojawiło się w nowym żłobku i przedszkolu, które powstały przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie.

 

1 września był nie tylko dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale także zaproszenia dzieci do żłobka i przedszkola, które powstały w jednej z najszybciej rozwijających się części Rzeszowa. Miasto tym samym zwiększyło liczbę miejsc w rzeszowskich żłobkach o 178 a w przedszkolach o 175.

– Nowy budynek jest w pełni wyposażony, zarówno żłobek i przedszkole posiadają np. nowoczesne zaplecze kuchenne. W każdej sali zamontowano urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat oraz oczyszczacze powietrza – podkreśla Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialna za edukację.

Wykonano też ogrzewanie podłogowe. Budynki wyposażono w instalację fotowoltaiczną oraz monitoring. Żłobek i przedszkole są w jednym budynku przy ul. Iwonickiej. Inwestycja kosztowała 17 mln zł, w tym przedszkole 6,5 mln zł, a żłobek – 10,5 mln zł. Umowę z wykonawcą podpisano w kwietniu 2020 r., inwestycję odebrano 13 sierpnia br.

Żłobek ma 1 773 m kw., jest w nim 6 oddziałów, przedszkole 1 777 m kw. i 7 oddziałów. Częścią inwestycji były m.in. budowa drogi dojazdowej, chodników i parkingów, zjazdu z drogi, ogrodzenie terenu, zieleń, place zabaw, oświetlenie. Budynek wyposażono w windy wewnętrzne, zewnętrzne i towarowe, w części żłobkowej jest także pralnia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstawały kolejne inwestycje, które będą służyć naszym najmłodszym mieszkańcom. Na osiedlu Drabinianka – przy ulicy Kwiatkowskiego powstaje obecnie nowoczesny zespół oświatowy, w skład którego wejdą szkoła podstawowa oraz przedszkole – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Koszt tej inwestycji wyniesie blisko 39 mln zł. Szkoła i przedszkole będą gotowe do końca lipca 2022 roku. Rozpoczęło się już także projektowanie przedszkola i żłobka na os. Budziwój w Rzeszowie. Łącznie będzie tam miejsce dla ponad 300 dzieci. Jeszcze w tym miesiącu miasto wprowadzi bon żłobkowy.

– To wsparcie w wysokości 300 zł miesięcznie dla każdego rzeszowskiego malucha korzystającego z niepublicznego żłobka w naszym mieście – przypomina Krystyna Stachowska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama