Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Finisz piątego etapu  74. Tour de Pologne rozegra się na ulicach Rzeszowa. Fani kolarstwa będą mogli podziwiać najlepszych zawodników w stolicy Podkarpacia 2 sierpnia.  

Tegoroczny 74. Tour de Pologne potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia i skupi się na południu Polski. W ciągu 7 dni kolarze przejadą 1 144 kilometry. Odwiedzą ponad 500 miejscowości.

Tour de Pologne to kolarska liga mistrzów. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. W tym roku kolarzy zobaczymy również w Rzeszowie, na mecie V etapu (Nagawczyna – Rzeszów), który będzie liczył 130 km. To najkrótszy etap tegorocznej trasy TdP.

Kolarze wystartują sprzed siedziby jednego z najbardziej znanych na świecie producentów farmaceutyków i suplementów diety – Olimp Laboratories w Nagawczynie. 130 km jazdy malowniczymi terenami Podkarpacia będzie wiodło m.in. przez gminę Lubenia, gdzie kolarze powalczą na dwóch górskich premiach.

Kolejne punkty górale będą mogli zdobyć w Łanach, gdzie zameldują się dwukrotnie. Ostatnie kilometry to walka na ulicach Rzeszowa. Na alei Cieplińskiego kolarze najpierw rozpędzą się przed lotnym finiszem, żeby na najwyższych obrotach wpaść na metę.

Fot. Materiały organizatorów. Trasa V etapu Tour de Pologne Nagawczyna - Rzeszów
Fot. Materiały organizatorów. Trasa V etapu Tour de Pologne Nagawczyna – Rzeszów

Podczas 74. Tour de Pologne odbędą się także imprezy towarzyszące. 10-lecie obchodzi jeden z najpopularniejszych cyklów wyścigów dla dzieci – Nutella Mini Tour de Pologne, gdzie swoje wielkie kariery zaczynali Katarzyna Niewiadoma czy Michał Kwiatkowski.

Ostatni dzień wyścigu tradycyjnie zarezerwowany jest dla kolarzy z całej Polski, którzy powalczą w Bukowinie Tatrzańskiej na trasie zawodowego peletonu w Tour de Pologne Amatorów.

W tym roku zaplanowano dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie.

Trasa 74. Tour de Pologne

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 29 lipca – etap I – Kraków – Kraków – 137 km

– 30 lipca – etap II – Tarnowskie Góry – Katowice – 142 km

– 31 lipca – etap III – Jaworzno – Szczyrk – 161 km

– 1 sierpnia – etap IV – Zawiercie – Zabrze – 238 km

– 2 sierpnia – etap V – Olimp Nagawczyna – RZESZÓW – 130 km

– 3 sierpnia – etap VI – Kopalnia Soli „Wieliczka” – Zakopane – 199 km

– 4 sierpnia – etap VII – Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska – 132 km

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama