Maciej Dąbrowski, youtuber prowadzący kanał “Z Dvpy”, znany także z poranków w Kanale Zero, nagrał w Rzeszowie kolejną część popularnego formatu, w którym wymienia, co go najbardziej wkurza w danym mieście. Twórca wymienił 31 rzeczy, które go zdenerwowały w Rzeszowie. Czy celnie? Oceńcie sami.
Youtuber już wcześniej nagrał podobny film w naszym mieście. W 2018 roku wymienił on aż 51 rzeczy, które go zdenerwowały w Rzeszowie. Po 7 latach film został obejrzany ponad milion razy. Samego twórcę w tym momencie śledzi na YouTube ponad 1,5 mln osób. Jak wypadliśmy w tym nowym, humorystycznym materiale?
Rzeszów okiem naczelnego prześmiewcy polskiego YouTube’a
Youtuber w bezkompromisowy sposób kolejny raz wypunktował na swój własny sposób absurdy, problemy i lokalne legendy Rzeszowa. Czy mieszkańcy mają się o co obrażać, czy raczej powinni przyznać mu rację?
Już na samym początku materiału Dąbrowski nie bierze jeńców, uderzając w najbardziej rozpoznawalny symbol miasta – Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Youtuber bez ogródek nawiązuje do jego potocznych skojarzeń z damską anatomią, żartując z jego “edukacyjnej roli” w zakresie higieny intymnej oraz dzieląc mieszkańców na zwolenników zachowania monumentu i tzw. “waginosceptyków”.
– W Rzeszowie ludzie dzielą się na takich, którzy chcą pomnik zostawić i na takich, którzy chcą go usunąć. To są tak zwani waginosceptycy – żartuje w materiale Maciej Dąbrowski.
W materiale obrywa się również nowej dumie miasta – kompleksowi Olszynki Park. Najwyższy budynek mieszkalny w Polsce (221 metrów z iglicą) zostaje w materiale ironicznie porównany do męskich organów (“mierzenie z naciągniętym napl***”), a sama iglica do “sztucznego przedłużania”.

Miasto innowacji, w którym bilet kupisz… gotówką
Youtuber w dalszej części filmu punktuje hasło promocyjne Rzeszowa jako “Stolicy Innowacji”. Wytyka paradoks, w którym w rzekomo nowoczesnym mieście bilety w autobusach wciąż kupuje się w biletomatach wewnątrz pojazdu (często gotówką lub w starych systemach), zamiast w pełni polegać na nowoczesnych aplikacjach.
Dąbrowski zwraca również uwagę na buspasy. W jego opinii, wytyczone na wąskich uliczkach, służą głównie do tego, by kierowcy stali w korkach “jak w Szanghaju”, podczas gdy pasy dla komunikacji miejskiej świecą pustkami. Oberwało się też systemowi monitorowania autobusów, który według twórcy służy nie do sprawdzania rozkładu, ale do informowania, o ile pojazd się spóźni.
Braun i PSL, czyli wątki polityczne
W filmie nie zabrakło wątków politycznych i społecznych. Rzeszów został przedstawiony jako kolebka PSL (nawiązanie do historycznych korzeni ruchu ludowego) oraz bastion Grzegorza Brauna. Youtuber w swoim stylu skomentował też obecność wojsk i pomocy dla Ukrainy na lotnisku w Jasionce, sugerując pół żartem, pół serio, że w razie konfliktu to właśnie tam “wszystko je***” jako pierwsze.
– Można powiedzieć, że Rzeszów jest największą wsią w Polsce, bo to właśnie tutaj, 130 lat temu, powstało PSL – komentuje twórca.
Format “Z Dvpy” od lat polaryzuje widownię. Dla jednych to wulgarne bzdury, dla innych – najszczersza satyra w polskim internecie. Odcinek o Rzeszowie nie odbiega od tej normy. Jest głośno, chaotycznie i momentami niesmacznie (żarty o “waleniu” na widok budynku Politechniki Rzeszowskiej itd.)

Humor nie dla każdego
Trzeba jednak przyznać, że Maciej Dąbrowski w dość oryginalny sposób, do swoich materiałów się sporo przygotowuje. Porusza tematy, które faktycznie bolą mieszkańców: od korków, przez patodeweloperkę, aż po lokalne afery.
Typowy “Z Dvpy” – jeśli nie rażą Cię przekleństwa co drugie słowo i lubisz czarny humor, będziesz się bawił świetnie. Jeśli szukasz rzetelnego reportażu – pomyliłeś adresy. Cały film jest do obejrzenia poniżej:
(mt)
Czytaj więcej:
Zastrzelony wilk na Podkarpaciu. Martwe zwierzę odnaleziono na prywatnej posesji

![Kobieta broniła mężczyzny, a sama została ranna. Czy to był atak pseudokibiców? [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/kpp-debica-zatrzymanie-218x150.jpg)




![Ulewy sparaliżowały Rzeszów. Zalane i nieprzejezdne ulice, mnóstwo interwencji strażaków [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ulewy-rzeszow0-218x150.jpg)
![Dwa pożary samochodów w Rzeszowie jednego dnia. Strażacy gasili kolejne auto [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-samochodu-rzeszow2-218x150.jpg)







![Wielka przebudowa na Zalesiu nabiera tempa. Tak wygląda ul. Robotnicza w Rzeszowie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/robotnicza-rzeszow2-218x150.jpg)

![MPWiK w Rzeszowie sprzedaje pojazdy. Można kupić koparki, ciężarówkę i dostawczaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ciezarowka-mpwik-218x150.jpg)


![Rajd Rzeszowski rozpoczęty. Liderzy pokazali moc w Niechobrzu, przed kibicami wielkie emocje [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/GrzegorzGrzyb_RajdRzeszowski2026_fotKajaWroblewska-218x150.jpg)








![Nowa szkoła międzynarodowa w Rzeszowie otwarta od września. Tyle trzeba zapłacić za naukę [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/miedzynarodowa-szkola-rzeszow0-218x150.jpg)
![Matematyczny geniusz z Rzeszowa. 9-letnia Melania wygrała międzynarodowy konkurs [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/konkurs-matematyczny-melania0-218x150.jpg)






![Wieża telewizyjna na Baranówce zostanie zabytkiem? W tle plan nowych bloków [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wieza-baranowka0-218x150.jpg)




![Kobieta broniła mężczyzny, a sama została ranna. Czy to był atak pseudokibiców? [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/kpp-debica-zatrzymanie-100x70.jpg)

