Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Trzy nagrody miasto Rzeszów zdobyło w XX edycji konkursu „Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2018 roku” i „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2018 roku”. Rzeszów otrzymał nagrody w kategorii „oświetlenie dróg i terenów publicznych”.

Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Nagrody wręczono podczas XXVI Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego „Światło” 2018 w Warszawie.

Przedstawiciele ratusza nie wrócili z Targów z pustymi rękami. Do Rzeszowa przywieźli trzy nagrody. Miasto otrzymało dwie nagrody drugiej kategorii za rozbudowę ul. Uroczej wraz z budową drogi łączącej ul. Uroczą z ul. Zaciszną, budowę drogi łączącej ul. Krośnieńską z ul. Ustrzycką, budowę oświetlenia ul. Żeglarskiej.

II nagrodę miasto otrzymało też za budowę oświetlenia drogi dla pieszych nad Wisłokiem od Olszynek do mostu Narutowicza. Obie nagrody przyznano w kategorii „oświetlenie terenów rekreacyjnych, parków i małej architektury”. III nagrodę przyznano iluminację kładki nad Wisłokiem w kategorii „iluminacja obiektów publicznych, prywatnych oraz obiektów sakralnych”. 

– Komisja podkreśliła profesjonalizm przeprowadzonych inwestycji. Doceniono wyjątkowe w skali kraju podejście do oświetlenia poprzez poszukiwanie nowych rozwiązań oświetleniowych, które dzięki zastosowaniu unikalnych opraw jak i słupów nadają niepowtarzalny charakter oświetlanym miejscom zarówno w porze nocnej jak i w ciągu dnia – pochwalił się Urząd Miasta w Rzeszowie. 

I zaznaczył też, że nagrody są o tyle cenne, bo nagród w pierwszej kategorii nie przyznano.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. To artykuł sponsorowany przez polski związek przemysłu oświetleniowego, a Tadek cieszy się jak dziecko.
    Za chwilę będzie nagroda od polskiego związku przemysłu granitowego za najlepiej spierdolone dwie ulice w mieście.

Comments are closed.