
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego znalazła się w epicentrum sylwestrowej elegancji w Rzeszowie. Ostatnie godziny 2025 roku licznie zgromadzona publiczność spędziła przy dźwiękach muzyki Johanna Straussa.
Wyjątkową oprawę wieczoru dopełniły jubileuszowe podsumowania i noworoczne życzenia składane przez władze regionu.
Noc w rytmie walca i czardasza
Sylwestrowy wieczór w Rzeszowie upłynął pod znakiem wiedeńskiej klasyki. Na scenie królowała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Vladimira Kiradjieva. Muzyczną ucztę uświetnili soliści z Austrii: sopranistki Verena Tranker i Mariella Hofbauer oraz tenor Hans-Jörg Gaugelhofer, którzy występowali w eleganckich kreacjach – panie w sukniach czerwonej i zielonej, a solista w klasycznym fraku.
Repertuar był podróżą przez emocje – od żywiołowej uwertury do operetki „Bogini rozumu”, przez nostalgiczne pieśni, aż po porywające rytmy taneczne. Publiczność usłyszała m.in. walca „Donauweibchen” oraz wzruszający tercet „Gdzie kwitnie dzika róża”. Artyści zadbali nie tylko o poziom wokalny, ale i sceniczną ekspresję – dynamiczne układy taneczne i interakcje między solistami wzbudzały entuzjazm widzów. Całość zwieńczył efektowny czardasz z popisową partią skrzypiec.
Kultura sercem rozwoju regionu
Wydarzenie miało szczególny wymiar ze względu na mijający rok jubileuszowy 70-lecia istnienia instytucji. Głos zabrała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, która wystąpiła na tle świątecznie udekorowanej sceny. W swoim przemówieniu podkreśliła, że kultura jest fundamentem budowania wspólnoty i dumy, nadając sens rozwojowi gospodarczemu regionu.
Wśród gości honorowych znaleźli się również wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul oraz prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Sala koncertowa była wypełniona po brzegi, co świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu mieszkańców taką formą witania Nowego Roku.
Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz, UMWPOwacje i życzenia na 2026 rok
Rolę gospodarza wieczoru pełnił Maciej Gogołkiewicz, który dbał o dobry nastrój zgromadzonych, wprowadzając elementy humoru, takie jak kuplet o truflach. Scenografia, wzbogacona o choinki i efektowną grę świateł, stworzyła prawdziwie balową atmosferę.
Koncert zakończył się owacjami na stojąco, a artyści wspólnie dziękowali publiczności za ciepłe przyjęcie. Marszałek Jarosińska-Jedynak przekazała mieszkańcom życzenia na nadchodzący rok, apelując o znalezienie czasu na rozmowę z bliskimi, odpoczynek i realizację najskrytszych marzeń w pędzącym świecie. (mob)
Czytaj więcej:


![Przechowywał w garażu dziesiątki bomb z czasów wojny. Katastrofalna eksplozja [ZDJĘCIA & FILM] stobierna wybuch](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/stobierna-garaz-wybuch-05-e1782116885770-218x150.jpg)

![Niedźwiedź w centrum miasta. Mieszkańcy przerażeni spacerem drapieżnika [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedzwiedzi-przemysl-218x150.jpg)
![W ułamku sekundy zniknęła część dachu. Piorun trafił w dom [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/uderzenie-pioruna-13-218x150.jpg)
![Strategiczne centrum ratownicze na Podkarpaciu za ponad 18 mln zł. Inwestycja ruszyła [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/centrum-ratownicze-tarnobrzeg-3-218x150.jpg)










![Budowa S19 na Podkarpaciu ugrzęzła na lata? GDDKiA obarcza winą wykonawcę i zapowiada kroki prawne [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/s19-domaradz-krosno-gddkia1-218x150.jpg)


![Gumowe ronda w Rzeszowie już działają. Czy eksperyment za 40 tysięcy sprawdza się? [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/gumowa-ronda-rzeszow-pierwsz-test-poniedzialek-01-218x150.jpg)
![II Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-autobusow-rzeszow2026-5-218x150.jpg)









![Wyjątkowy mural na rzeszowskiej szkole. Poetycki rap na odsłonięciu dzieła [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/przybos-umrzeszow1-218x150.jpg)
![“Elektronik” w Rzeszowie zyskuje potężnego partnera. Współpraca otworzy uczniom drzwi do kariery [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/elektronik-rzeszow-umowa0-218x150.jpg)
![Pięści i kopnięcia w ruch. Sukces studentki WSPiA w kickboxingu. Złoty medal! [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nowy-projekt-2-218x150.jpg)

![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)



![Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. Cztery dni koncertów, spektakli i emocji [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/06/EuropejskiStadionKultury2025-218x150.jpg)






