Rzeszów promował się na festiwalu food trucków w Koszycach [FOTO]

Tłumy mieszkańców słowackich Koszyc pojawiły się podczas festiwalu food trucków, na którym w dniach 21-23 kwietnia promował się Rzeszów.

 

Koszyce to miasto partnerskie Rzeszowa. Stolica Podkarpacia postanowiła wykorzystać festiwal food trucków na Słowacji do promowania miasta. Podczas trzydniowej imprezy można było najeść się wyśmienitymi potrawami kuchni włoskiej, amerykańskiej, hiszpańskiej, meksykańskiej, a także polskiej.

– Przy okazji różnych imprez kulturalnych, które są organizowane przez miasta partnerskie, staramy się również promować nasze miasto, by zwiększyć ruch turystyczny, by promować Rzeszów. Idea foodtruckingu na Słowacji dopiero raczkuje, a to bardzo dobra okazja, by przy tej okazji promować nasze miasto. W maju w Rzeszowie będą dwie imprezy foodtruckowe, na które zapraszamy mieszkańców Koszyce. Mamy sporo do zaoferowania. Młode osoby mogą u nas studiować na licznych uczelniach, mamy rosnąc i dynamiczny rynek, a do tego bardzo bogaty kalendarz imprez kulturalnych – mówił Wojciech Jarosz z Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Podczas festiwalu food trucków w Koszycach uruchomione było specjalne stoisko Rzeszowa – stolicy innowacji. Można było dostać miejskie gadżety, m.in. przewodniki turystyczne i plecaki z logo Rzeszowa. Chętnych do zapoznania się z ofertą Rzeszowa nie brakowało. Wśród uczestników słowackiej imprezy była m.in. Patrycja Obester, mieszkanka Koszyc. Patrycja często przyjeżdża do Rzeszowa, jej matka pochodzi z Polski. Gdy przyjeżdżają do naszego kraju, zawsze odwiedzają swoje rodzinne strony.

– Rzeszów jest bardzo ładny, macie fajny uniwersytet. Pod Rynkiem jest trasa podziemna, której jeszcze nie widziałam, ale będę chciała ją zobaczyć, gdy następnym razem przyjadę do Rzeszowa. Jak byłam dzieckiem, miałam okazję być w Zamku Lubomirskich. Macie też dużą galerię handlową [Galerę Rzeszów – przyp. red.], w której można zrobić super zakupy – śmiała się Patrycja Obester.

– U was, w Rzeszowie, jest więcej innowacji, niż w Koszycach. Ale Koszycom nie dużo brakuje. Nasze miasto jest piękne, ma piękną i bogatą historię. To, co mają Koszyce, nie ma Rzeszów i na odwrót. Oba miasta super się uzupełniają – mówiła Patrycja.

Festiwal food trucków w Koszycach był wstępem do identycznej imprezy Food Truck Stars Tour, które, która w dniach  12-14 maja (piątek, sobota, niedziela) odbędzie się w Rzeszowie na terenie centrum Millenium Hall przy al. Kopisto. To właśnie podczas trzydniowej imprezy fani food trucków będą mogli najeść się do syta, w wyjątkowym klimacie z multimedialną fontanną i leżaczkami wśród palm w otoczeniu ogródków letnich.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nie zabraknie również innych atrakcji dla dzieci, np. dmuchawców, czy elektrycznych samochodzików. – Będzie się działo! – nie mają wątpliwości organizatorzy kulinarnej imprezy, którzy w trakcie Food Truck Stars Tour gwarantują różnorodność kuchni z całego świata, unikatowy styl food trucków, komfortową strefę chillout, klimatyczny podkład muzyczny oraz smakowite konkursy.

Uczestników imprezy nakarmi 16 food trucków, z której będą serwowane potrawy kuchni amerykańskiej, słowackiej, azjatyckiej, belgijskiej, włoskiej, hiszpańskiej, meksykańskiej i nie tylko… Dla każdego znajdzie się coś pysznego! Zarówno dania mięsne, wegetariańskie lub ostre i wyśmienite desery z filiżanką aromatycznej kawy jako uzupełnienie kulinarnego szaleństwa.

W drugi dzień Food Truck Stars Tour, w sobotę, będzie gość specjalny – popularny prezenter Radia Eska Paweł Pawelec, który poprowadzi kolejny z serii 28 wydarzeń foodtruckowych. To nie koniec sobotnich emocji w Millenium Hall Na skwerze czekać na was będzie również wielki pożarłowy imprezowy after na świeżym powietrzu pod hasłem „Kierunek Prywatka” z At Crew, Esel, Invader, Popioow.

Festiwal w Rzeszowie będzie trwał od godz. 11:00 do 22:00. Wstęp bezpłatny. Imprezie patronuje Rzeszów News.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama