Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Prawie 3 mln zł miasto Rzeszów zainwestuje w rzeszowską siatkówkę i piłkę nożną. Stolicę Podkarpacia będą promować Asseco Resovia, DevelopRes, Stal Rzeszów i Resovia.

Asseco Resovia od miasta za rok promocji w PlusLidze otrzyma 1 mln zł. Siatkówkę kobiecą (KS DevelopRes) do końca maja ratusz zamierza wesprzeć kwotą 500 tys. zł, która obejmuje okres rozgrywek w Lidze Siatkówki Kobiet i Pucharze Polski w Rzeszowie.

Piłkarze Stali i Resovii od miasta dostaną podwójne dofinansowanie. Każdy z klubów w formie promocji otrzyma po 500 tys. zł. Kontrakt z Resovią ma trwać do 19 maja br., a ze Stalą do 9 czerwca br. Ponadto, oba kluby dostaną także po 160 tys. zł na rok na prowadzenie działalności klubowej.

Miasto uważa, że promowanie się poprzez sport wpływa pozytywnie na wizerunek Rzeszowa. Za co ratusz zapłaci klubom? Za to, że logo miasta będzie na telebimach, parkietach, gadżetach promocyjnych – klaskacze, bilety, plakaty, ulotki etc.

Logo Rzeszowa ma także pojawiać się podczas telewizyjnych transmisji na żywo, na koszulkach meczowych i treningowych zawodników oraz kadry trenerskiej. O tym, że miasto wspiera sport mają również przypominać spikerzy podczas meczów.  

Specjalne banery i balony reklamujące miasto mają być widoczne w halach i na stadionach. Kluby będą musiały również umieścić banery reklamowe Rzeszowa na swoich stronach internetowych, miasto ma być też promowane w mediach społecznościowych, a sami zawodnicy mają udostępniać swój wizerunek na potrzeby spotów promocyjnych.

Na miejskie pieniądze w tym roku nie ma co liczyć Speedway Stal Rzeszów, ponieważ w 2019 roku kibice nie zobaczą żużla na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

21 KOMENTARZE

 1. Niech się zapromuje aquaparkiem krytym lodowiskiem stadinem la basenami kapieliskami zalewem kogo interesuje pilka ludzie co za hipokryzja wstyd na cala Polske

 2. Ferenc ty jestes gorszy niz Pinokio. Resovia szczebel centralny stal liga buraczana a kasa z miasta ta sama. Koncz wasc wstydu oszczedz!!!

 3. Porażka… Powinno zostać wzięte pod uwagę to na jakim szczeblu dana drużyna reprezentuje miasto i tak jak ktoś już pisał – Asseco powinno dostać najwięcej (mimo iż to chyba najbogatszy z wszystkich innych wymienionych klubów) potem developres (siatkówka kobiet zyskuje szybko popularność w naszym mieście za sprawą nich sukcesów),piłkarska II ligowa Resovia i na końcu III ligowa stal która gra głównie po wioskach
  Bo chyba jest różnica w środku przekazu – to tak jakby ktoś zamówił reklamę w TVN i np na kanale jakiegos mało znanego youtubera a zapłacić by chcieli tyle samo

 4. I powinno być napusane:
  Asseco Resovia, DevelopRes, Resovia i Stal Rzeszów.

  A nie:

  Asseco Resovia, DevelopRes, Stal Rzeszów i Resovia.

  Nawet pismaki faworyzuja jakąś stał….

 5. No a co z innymi sportami w mieście imitacji ;
  Kiczki/ gra w ” Zośke” / gra w palanta/ kręgle /
  To na te sporty nie ma kasy Suwerena ?

 6. Skandal! Z jakiego tytułu Resovia ma otrzymywać takie samo dofinansowanie jak Stal skoro to Resovia reprezentuje Rzeszów na szczeblu centralnym? PARANOJA oraz kolejny jawny dowód jak Miasto traktuje nierównomiernie te oba kluby. STOP faworyzowaniu Stali przez Ratusz ( byłych prezesów,aktualnych sympatyków klubu z Hetmanskiej) Mam już dość!

 7. Logo miasta na stronie, meczu, koszulce jest tyle warte? Po co wspierać zawodowców, skoro są sponsorzy? Amatorów jak najbardziej, zawodowcy sami sobie zapewniają finansowanie. Jak zawodowcy nie potrafią się utrzymać to nie ma sensu ich wspierać. Rozgraniczmy w końcu wsparcie sportu i wsparcie zawodowego sportu. Zawodowy sport nie może być wspierany z podatków, nawet logiem miasta gdzieś tam. Sport zawodowy jest sportem zawodowym, więc panie i panowie zawodowcy – do sponsorów. Sponsorowanie zawodowego sportu z podatków to działanie na szkodę podatników. Nic mi z tego nie przybędzie, że z moich podatków logo miasta Rzeszów zobaczę. A jak się zawodowi sportowcy nie potrafią utrzymać, to może warto zmienić profesję? Ciekawy jestem jak są rozliczane podatki gruntowe za obiekty sportowe w Rzeszowie, czyli obiekt przy Hetmańskiej oraz obiekt przy Wyspiańskiego. Ile gmina miasto Rzeszów bierze pieniędzy za te obiekty?

 8. Heheh Ferenc ty czerwony grzmocie jak by “twój klub” byl ligę wyżej to byś im więcej dał tak jak to było kilka lat temu w tedy się tłumaczyłes że liga wyżej wyższe wydadki ty zaklamancu

 9. “Na miejskie pieniądze w tym roku nie ma co liczyć Speedway Stal Rzeszów” w tamtym roku ile dali na żużel? 300 tys z czego klub oddał 250 tys. Promocja po ch…. Z drugiej strony to dobrze bo kombinator Nawrocki nie miał co zwinąć

Comments are closed.