Dzisiaj (9 stycznia) mija termin głosowania  w plebiscycie „Świeć Się” na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce. Na Podkarpaciu zdecydowanie prowadzi Rzeszów.

Wojewódzki etap plebiscytu miał się zakończyć 30 grudnia, ale organizatorzy postanowili przedłużyć termin głosowania do 9 stycznia. Na Podkarpaciu prowadzi Rzeszów (3578 głosów). Wyprzedza Dębicę (1357głosów) i Krosno (713 głosów) oraz Strzyżów (500 głosów). Na piątym miejscu jest Przeworsk (366 głosów), na szóstym Przemyśl (242 głosy).

Liczbę ponad 100 głosów internautów przekroczyły trzy miasta na Podkarpaciu: Sanok (151), Jasło (116) i Kolbuszowa (108).

W wojewódzkim etapie bierze udział 14 miast. Stawkę w głosowaniu zamykają Stalowa Wola i Jarosław – po 27 głosów.

Zwycięzca zostanie zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału, a dodatkowo otrzyma energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na dowolny cel charytatywny.

Na finałowe miasta będzie można głosować od 13 stycznia do 23 stycznia 2015 r. Internauci będą wybierać spośród 16 miast to, które ich zdaniem najbardziej zasługuje na tytuł najpiękniej rozświetlonego świątecznie miasta w Polsce.

Zwycięzca otrzyma sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który trafi do wybranego domu dziecka lub na inny cel społeczny. Nagrodę ufundowała spółka Energa Oświetlenie.

Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy wejść na stronę www.SwiecSie.pl lub skorzystać z facebookowej aplikacji. Można tam obejrzeć galerię świątecznych iluminacji i zagłosować.

W poprzedniej edycji plebiscytu stolica Podkarpacia zajęła trzecie miejsce. Wygrała Bielsko-Biała, drugi był Szczecin.

Każdy kto chce zrobić sobie dodatkowy prezent, może wygrać atrakcyjne nagrody w indywidualnym konkursie fotograficznym. Wystarczy przesłać świąteczne zdjęcia i głosować na www.SwiecSie.pl.

Jak Rzeszów jest świątecznie oświetlony? Możecie zobaczyć na zdjęciach TUTAJ i na filmie TUTAJ. Także dzisiaj mija termin głosowania na najpiękniej oświetloną galerię handlową.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama