Tylko Gdańsk okazał się lepszy od Rzeszowa w najnowszym rankingu Głównego Urzędu Statystycznego na temat zdobywania unijnych pieniędzy przez miasta wojewódzkie.

Jak poinformował Urząd Miasta w Rzeszowie, GUS przeanalizował dane pochodzące z 2,5 tysięcy gmin z całej Polski. Podsumowano inwestycje zrealizowane z wykorzystaniem unijnych pieniędzy z perspektywy 2007-2013. Chodzi o programy operacyjne takie jak Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Rozwój Polski Wschodniej, a także poszczególne Regionalne Programy Operacyjne.

W przeliczeniu na liczbę mieszkańców, Rzeszów znalazł się na drugiej pozycji wśród miast wojewódzkich z kwotą 21,1 tys. zł na jednego mieszkańca. – Wyprzedza nas jedynie Gdańsk – pochwalił się ratusz.

W przypadku wartości całkowitych podpisanych umów o dofinansowanie z funduszy unijnych, Rzeszów uplasował się na bardzo wysokiej 12 pozycji spośród wszystkich 2,5 tys. gmin. Wartość podpisanych umów przez stolicę Podkarpacia wyniosła 3,9 mld zł.

GUS swój ranking opracował na podstawie danych z Krajowego Systemu Informatycznego. Wzięto w nim pod uwagę projekty realizowane zarówno przez samorządy, jak i podmioty prywatne.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama