Reklama

Już 6 września (sobota) w całym kraju odbędzie się czytanie fragmentów „Trylogii”. W akcję włączył się także Rzeszów.

Dwa lata temu akcję „Narodowego czytania” arcydzieł polskiej literatury od „Pana Tadeusza” Henryka Sienkiewicza zainaugurował prezydent RP Bronisław Komorowski. W tym roku wracamy do twórczości wielkiego noblisty.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza wszystkich mieszkańców pod fontannę multimedialną, gdzie odbędzie się tegoroczna akcja wspólnego czytania „Pana Wołodyjowskiego”, „Potopu” i „Ogniem i mieczem”.

O godzinie 16 rozpocznie ją „Strefa głośnego czytania – Słowem Mistrza”. W ciągu czterech godzin jej trwania wybrane fragmenty „Trylogii” przypomną sami mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia.

Równolegle pod hasłem „Strefa Sienkiewicza dla dzieci” odbywać się będą warsztaty i animacje, przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach akcji. O godz. 20 inscenizacje fragmentów „Trylogii” zaprezentują aktorzy Teatru Maska.

Akcji towarzyszyć będzie „Kiermasz książek przeczytanych” ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Tegoroczne „Narodowe czytanie” zakończy pokaz fontanny multimedialnej, który rozpocznie się o godz. 21. Wodne strumienie „zatańczą” w rytmie „Folku dookoła świata” i „Walki Tytanów”.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: