Stolica Podkarpacia nie zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiej akcji „Świeć się z Energą”. O miano najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta w Polsce z Podkarpacia będzie walczył Sanok.

Głosowanie w regionalnym etapie siódmej edycji plebiscytu zakończyło się 11 stycznia. Dzisiaj organizatorzy podali oficjalne wyniki. Zwycięzcą został Sanok, na który oddano 2353 głosy. Sanok, oprócz kwalifikacji do finału ogólnopolskiego, otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na cele dobroczynne.

Rzeszów zajął drugie miejsce – 1095 głosów. Trzecie Mielec (427 głosów), czwarte Strzyżów (360 głosów), piąte Dębica (280 głosów), szóste Krosno (237 głosów), siódme Przemyśl (223 głosy), ósme Jarosław (197 głosów), dziewiąte Łańcut (98 głosów), dziesiąte Tarnobrzeg (63 głosy).

Przegrana Rzeszowa to duża niespodzianka. W poprzednich latach stolica Podkarpacia zawsze dostawała się do finału. Tym razem to Sanok został uznany za najpiękniej udekorowane zimą miasto na Podkarpaciu.

Sanok wraz z 15 innymi miastami walczyć będzie o miano najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta w Polsce. Wszyscy kandydaci muszą od nowa zabiegać o głosy w trakcie 10 dni rywalizacji

Zwycięzca finałowej rozgrywki otrzyma także energooszczędny sprzęt o łącznej wartości 50 tys. zł, który trafi do placówek społecznych opiekujących się osobami potrzebującymi z naszego regionu.

Finałowe głosowanie rozpoczęło się dzisiaj (15 stycznia) i potrwa ono do 25 stycznia. Głosować można wchodząc na stronę SwiecSie.pl.

Głosami internautów w tegorocznym finale Plebiscytu Miast zmierzą się: Sanok, Legnica, Wołczyn, Starachowice, Lublin, Aleksandrów Łódzki, Nowy Sącz, Częstochowa, Inowrocław, Świebodzin, Marki, Bielsk Podlaski, Wejherowo, Bartoszyce, Międzychód i Połczyn-Zdrój.

Konkurs fotograficzny i plebiscyt galerii

Co roku w ramach „Świeć się” rozgrywana jest także fotograficzna rywalizacja dla wszystkich tych, którzy uwieczniają magiczne momenty w obiektywie aparatu i na smartphonie. Do konkursu zgłoszono ponad 2000 zdjęć.

Mieszkańcom Podkarpacia udzieliła się pozytywna energia, bo o awans do ogólnopolskiego finału walczyło ponad 30 fotografów. Najwięcej głosów zdobyła fotografia Krystyny Kornak. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowali się również zdobywcy 2. i 3. miejsca oraz 7 autorów, których doceniło i wybrało jury z Lidią Popiel na czele.

Amatorzy fotografii z naszego województwa zmierzą się z pozostałymi 150 uczestnikami i zawalczą w finale o cenne nagrody. Są to m.in. warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel oraz aparaty fotograficzne Olympus OM-D E-M10 i bony na zakupy w sklepie internetowym sklep.energa.pl). Szczegóły i bieżący ranking są dostępne na stronie SwiecSie.pl.

– Wszystkich miłośników fotografii, którzy nie zdążyli wziąć udziału w naszym konkursie „Świeć się z Energą”, zachęcamy do publikacji swoich świetlistych zdjęć na Facebooku lub Instagramie z #swiecsie. Również w internecie poszukiwać będziemy najbardziej magicznych ujęć, które nagrodzimy m.in aparatami fotograficznymi – mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej, przewodnicząca jury.

Równolegle do plebiscytu miast i konkursu foto, rozgrywany jest konkurs na najpiękniej świątecznie udekorowaną galerię handlową w Polsce. Spośród ponad 80 obiektów, głosujący wybrali 16 finalistów. Z podkarpackiego zakwalifikowało się Millenium Hall.

W ogólnopolskim starciu rzeszowska galeria zawalczy o wizytę edukacyjnej atrakcji Grupy Energa – mobilnego centrum Planety Energii. To niepowtarzalna atrakcja dla dzieci, które pod okiem energetycznych ekspertów będą mogli dowiedzieć się, jak powstaje prąd i poznać fascynujący świat energii wokół nas.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam id=”1″ codes=”true”]

Reklama