Fot. Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News. Na zdjęciu Lao Che
Reklama

Lao Che oraz Baranovski wystąpią podczas pikniku „Trasa Czerwonej Nitki”, który odbędzie się w Rzeszowie 15 czerwca.

„Trasa Czerwonej Nitki” to cykl wydarzeń w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie” organizowanej przez Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Krwi oraz 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Celem akcji jest przypomnienie Polakom, jak ogromną wagę ma honorowe oddawanie krwi, a także zachęcenie ich do włączenia się w bezinteresowne pomaganie chorym i potrzebującym.

Do tej pory na trasie “Czerwonej Nitki” pojawiły się takie miasta jak: Warszawa, Szczecin i Kielce. W tym roku trasa “Czerwonej Nitki” zawędruje na Podkarpacie, a konkretnie na rzeszowski Rynek.

To właśnie tu 15 czerwca o godz. 14:00 na odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa, podczas której wystąpią takie gwiazdy jak: Lao Che i Baranovski. Lao Che nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. To płocka grupa, która swoją popularność zawdzięcza wydanemu w 2005 roku albumowi “Powstanie Warszawskie”.

Baranovski zaś to pseudonim artystyczny Wojciecha Baranowskiego, finalisty programu The Voice of Poland w 2014 roku. Rok później Baranovski dołączył do zespołu Xxanaxx, a od 2018 roku rozpoczął karierę solową. 

O miejscu tegorocznego wydarzenia zadecydowali internauci, którzy od czerwca do lipca 2018 r. oddawali głosy na jedną z czterech par miast, tj. Rzeszów i Olsztyn, Opole i Wałbrzych, Kalisz i Zielona Góra, Słupsk i Racibórz.

Do drugiego etapu głosowania za pośrednictwem aplikacji „Trasa Czerwonej Nitki” zakwalifikowały się: Rzeszów, Wałbrzych, Kalisz i Słupsk. Decyzją internautów zwyciężył Rzeszów zdobywając 2 879 głosów.

– Kolejna edycja pikniku to nie tylko mnogość zaplanowanych atrakcji i dobry pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia z bliskimi. To przede wszystkim okazja, aby na chwilę przed rozpoczęciem wakacji przypomnieć o tym, że łączy nas krew, która ratuje życie – Anna Wójcik z biura organizatora „Trasy Czerwonej Nitki”.

Podczas tegorocznego pikniku uczestnicy w rodzinnej atmosferze będą mieli okazję dowiedzieć się, czym jest krwiodawstwo, poznać honorowych dawców, a także podzielić się bezcennym darem, oddając krew w mobilnym punkcie pobierania krwi.

Na uczestników pikniku będą czekały również liczne atrakcje. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach i zabawach np. plastycznych, sprawnościowych, edukacyjnych, zobaczyć występy mimów. Dla dorosłych przygotowano atrakcje w strefie bezpieczeństwa: crash test w wirtualnej rzeczywistości oraz alkogogle, pozwalające zobaczyć świat oczami osoby nietrzeźwej.

Piknik potrwa do godziny 22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: