Rzeszów hucznie przywitał 2017 rok. Fajerwerki i noworoczny tort [ZDJĘCIA]

0

Około 6 tysięcy osób przywitało 2017 rok podczas zabawy sylwestrowej na rzeszowskim Rynku. Gwiazdą koncertu był zespół Carpe Diem.

 

Koncert na Rynku rozpoczął się o godz. 21:00. W pierwszej części zatytułowanej „Wehikuł Czasu” polscy wokaliści zaśpiewali w nowych aranżacjach najbardziej znane przeboje nieżyjących już zagranicznych artystów: Michaela Jacksona, Amy Winehouse, Donna Summer, Franka Sinatrę, Ben E. Kinga. Były takie przeboje jak „Hot stuff”, „Bad girls”, „Sway”, „Smooth Criminal”, „Thriller”, „Back to black”, „Valarie”, „Rehab”, czy „Stand by me”.

Nie zabrakło również przebojów nieżyjących już polskich artystów: „Harley mój”, „Czerwony jak cegła” Ryśka Riedla, „Kocha się raz” Ireny Jarockiej”, „Sen o Warszawie” Czesława Niemena”, „Nic nie może wiecznie trwać” Anny Jantar, a także „Alibaba” czy „Baby, ach te baby” Andrzeja Zauchy. 

Wspomniane przeboje zaśpiewali Majka Jeżowska, Krzysztof Kiljański, Małgorzata Boć, Małgorzata Chruściel, Janusz Majkut i Mieszko Nagaj oraz Magdalena Steczkowska i Krzysztof Respondek.

W drugiej części sylwestrowego koncertu na scenie wystąpił Szymon Wydra z zespołem Carpie Diem. O północy życzenia noworoczne mieszkańcom złożył Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, a potem wystrzeliły fajerwerki. Był również noworoczny tort, który rozdawano mieszkańcom.

Policja szacuje, że Nowy Rok na rzeszowskim Rynku przywitało ok. 6 tysięcy osób. Imprezy sylwestrowe w plenerze odbyły się także w innych podkarpackich miastach. W Stalowej Woli na imprezie bawiło się 1,5 tys. osób, w Przemyślu – ok. 700, Tarnobrzegu – ok. 900, Mielcu – ok. 700, Jarosławiu – ok. 600 i Sanoku – ok. 1,2 tys.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama