Zdjęcie: Skład Węgla
Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa potrzebują ponad 600 ton opału na zimę. Chętni do zakupu węgla po rządowych cenach, zgłaszali zapotrzebowanie do poniedziałku, 31 października.

To nie były jeszcze zapisy, ratusz chciał na razie wiedzieć, ilu mieszkańców jest zainteresowanych zakupem węgla po cenach ustalonych przez rząd. Deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków złożyło niemal 6 tys. osób.

– Mamy 258 zgłoszeń na 623,5 tony węgla typu ekogroszek, groszek, orzech i kostka – mówi nam w poniedziałek po południu Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Na złożenie deklaracji rzeszowianie mieli pięć dni. 

Zapisy rozpoczną się w przyszłym tygodniu. – Wcześniej poinformujemy gdzie i z jakimi dokumentami mieszkańcy muszą się zgłosić. Na razie czekamy na ustawę – dodał Artur Gernand.

Węgiel kupiony przez samorząd zostanie przetransportowany wagonami do Elektrociepłowni Rzeszów. Stamtąd zostanie przewieziony do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Sikorskiego, tam będzie punkt sprzedaży.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama