Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W środę (2 marca) w samo południe z głośników na rzeszowskim ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy. Po południu na Rynku manifestacja „Rzeszów solidarny z Ukrainą”, wieczorem kolejna. 

– W ten symboliczny sposób chcemy jako mieszkańcy Rzeszowa pokazać swoją solidarność z narodem ukraińskim i wspomóc ich w walce w obronie ojczyzny – poinformował Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Z kolei po południu, o godz. 15:00, na Rynku rozpocznie się manifestacja „Rzeszów solidarny z Ukrainą”. Organizuje ją fundacja Medyk. 

– Agresja Rosji na Ukrainę to wielki szok dla całego świata. Wojna to tragedia dotykająca cały kraj i każdego obywatela z osobna. Pomagamy uchodźcom z Ukrainy przybywającym do Polski i całym sercem jesteśmy z nimi. Chcąc okazać im jeszcze większe wsparcie, zbierzmy się, by okazać solidarność z Ukrainą – zachęcają organizatorzy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W środę odbędzie się także druga manifestacja solidarnościowa. O godz. 18:00 na Rynku. Organizują ją środowiska lewicowe i aktywiści obywatelscy. 

Агресія Росії на Україну це великий шок для цілого світу. Війна – це трагедія яка торкається усієї країни і кожного громадянина. Допомагаємо біженцям з України, які приїжджають у Польщу і цілим серцем ми з ними. Маючи велике бажання їм допомогти, завтра о год. 15:00 на Жешовському Ринку зберемося аби показати нашу солідарності з Україною.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama