Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wiek, płeć i umiejętności nie mają znaczenia. W najbliższą niedzielę (12 grudnia) odbędą się Otwarte Jesienne Mistrzostwa Rzeszowa w tenisie ziemnym.

Rozgrywki odbędą się w klubie Spin przy ul. Morelowej. Organizuje je Polska Liga Tenisa, która powstała w 2019 r. w Rzeszowie, łączy tenisistów-amatorów. PLT obecnie zrzesza ponad 10 tysięcy graczy. Co tydzień organizowane są rozgrywki na terenie całego kraju.

Największa organizacja zrzeszająca tenisistów-amatorów powraca do swojego matecznika. W niedzielę (12 grudnia) odbędzie się impreza w ramach 2. Ligi – dla wszystkich amatorów, a także dla tych, którzy nie są trenerami i instruktorami tenisa ziemnego.

To jednak nie jedyne rozgrywki spod egidy PLT, które zagoszczą w Rzeszowie. W niedzielę swoje „pięć minut” będą mieć też amatorzy powyżej 45. roku życia. – Każdy tenisowy amator znajdzie tutaj coś dla siebie – zapewnia Michał Buczek z PLT. 

Turniej rozpocznie się o godz. 9:00, gry toczyć się będą na czterech kortach. Dwóch najlepszy graczy zawodów uzyska awans do ogólnopolskiego festiwalu Jesiennych Mistrzostw PLT 2021.

Zapisy do Otwartych Jesiennych Mistrzostw Rzeszowa dla 2. Ligi trwają TUTAJ, a dla osób 45+ link z zapisami znajdziecie TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama