Rzeszów, Wrocław i Gdynia to miasta, które znalazły się w finałowej trójce plebiscytu „Miasto 25-lecia”, organizowanego przez program Agaty Młynarskiej „Świat się kręci” i portal Onet.pl.W pierwszym etapie plebiscytu  brało udział 10 największych polskich miast. Glosy można było oddawać do 27 kwietnia. W tej kategorii, oprócz Rzeszowa były jeszcze: Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Toruń, Warszawa oraz Wrocław.

Rzeszów awansował do finałowej „trójki” miast, które najbardziej zmieniły się na przestrzeni ostatnich 25 lat. Mimo, że w finale poza Rzeszowem są piękne miasta: Wrocław i Gdynia, to według głosujących  Rzeszów dokonał zdecydowanie największego skoku cywilizacyjnego w ostatnim ćwierćwieczu.

Plebiscyt „Miasto 25-lecia” jest inicjatywą redakcji OnetWiadomości oraz producentów programu „Świat się kręci”. Głosować można do 23 maja, a wyniki będą ogłoszone w programie „Świat się kręci” w TVP1 2 czerwca.

– Cyklem tym postanowiliśmy opisać rzeczywistość ostatniego ćwierćwiecza w zmieniającej się Polsce. Rzeszów znalazł się w gronie proponowanych miast, ponieważ doceniamy zmiany, jakie zaszły w mieście od 1989 roku, oraz ducha młodości emanującego z tego miejsca. Głównym kryterium doboru miast było jednak to, czy miasto przeszło w ciągu 25 lat metamorfozę i czy dobrze się w nim żyje – tłumaczyła kilka tygodni temu  Urszula Niewirowicz z programu „Świat się Kręci”.

Na finałowa trójkę miast można głosować TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama