Reklama

Do końca września trwa akcja Fundacji Allegro All For Planet „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”. Od Was zależy, czy w Rzeszowie pojawią się nowe stojaki rowerowe.

[Not a valid template]

 

Wystartowała trzecia edycja akcji „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, czyli coroczna rywalizacja rowerowa Fundacji Allegro All For Planet. Dzięki niej, na ulicach polskich miast pojawi się 100 nowych stojaków rowerowych. O konkretnych lokalizacjach zdecydują uczestnicy akcji, a dokładniej przejechane przez nich na rowerach kilometry.

Żeby wziąć udział w rywalizacji, wystarczy ściągnąć darmową aplikację mobilną „Kręć kilometry” (dostępna na systemy iOS i Android) i jeździć na rowerze. Przejechany przez uczestników dystans zapisywany jest na koncie wybranego województwa. W tych regionach, których mieszkańcy będą najbardziej aktywni w akcji, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe. W całej Polsce jest już 851 kolorowych stojaków Fundacji, w 23 miastach. W tym roku pojawią się kolejne.

– W tej akcji każdy ma wpływ na to, na ile przyjazne rowerzystom będą polskie miasta. Wystarczy niewielki wysiłek i mobilizacja lokalnej społeczności, by nasze stojaki pojawiły się w danym miejscu. I jak pokazuje historia, nie ma znaczenia wielkość miasta, a tylko zaangażowanie jego mieszkańców- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Stojaki będą w kształcie listka i będą takie same w zwycięskich miastach. Ilość miast i podział stojaków zależy od rozkładu kilometrów w rankingu. – W jednej lokalizacji stawiamy minimum 5 stojaków – wyjaśniają organizatorzy.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Rowerem do pracy”. Organizatorzy chcą namówić jak najwięcej osób, by zostawili samochody w garażu i przesiedli się na dwa kółka. Każdy przejechany kilometr to nie tylko lepsza kondycja i zdrowie, ale także szansa na nagrody indywidualne. Przez cały sezon będą się pojawiały kolejne wyzwania konkursowe, w których do wygrania będą m.in. zagraniczna wycieczka, rowery KROSS i smartfony HTC. Rywalizacja potrwa do końca września, a szczegóły akcji można znaleźć na stronie kreckilometry.pl.

W 2011 roku dzięki akcji Fundacji All For Planet w Rzeszowie postawiono 100 stojaków w 13 miejscach, m.in. przy ratuszu, hali Podpromie, kinie Helios.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: