Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszów reprezentuje Podkarpacie w finałowym głosowaniu ogólnopolskiego konkursu „Świeć się” na najładniej oświetlone miasto w Polsce. Głosowanie trwa do 15 stycznia.

Tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i dodatkowa pula sprzętu AGD o wartości 40 tys. zł, przeznaczony dla domów dziecka, seniorów i rodzin będących w potrzebie, trafi do miasta, które wygra plebiscyt. Głosowanie odbywa się poprzez stronę SwiecSie.pl. Drugi etap potrwa tydzień – od 7 do 15 stycznia.

W pierwszym etapie dorocznego plebiscytu oddano ponad 74 tys. oddanych głosów. Spośród 175 miast z całej Polski wyłoniono finałową „16”. Dzięki temu każde z nich otrzyma wsparcie charytatywne o wartości 10 tys. zł. Teraz walczą o miano najładniej świątecznie przystrojonej miejscowości i wspomniany sprzęt AGD. 

O dobroczynne nagrody od Grupy Energa rywalizuje 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski – po jednej z każdego województwa. Podkarpackie reprezentuje Rzeszów, który w pierwszej turze pokonał m.in. Jarosław i Przemyśl oraz nieznacznie zwycięzcę zeszłorocznej edycji plebiscytu miast – Sędziszów Małopolski.

Pozostali finaliści to: Aleksandrów Łódzki, Bielsko-Biała, Brzesko, Bydgoszcz, Czersk, Giżycko, Legnica, Łomża, Opole, Radom, Starachowice, Świnoujście, Września, Wschowa, Zamość.

Od ponad 10 lat akcja „Świeć się z Energą” uwalnia olbrzymie pokłady empatii i altruizmu wśród tysięcy internautów. Warto dać się ponieść tej wyjątkowej atmosferze, obejrzeć na SwiecSie.pl galerie miast i regularnie głosować na swojego faworyta – zachęca Adrianna Sikorska, wiceprezes Energa SA.

Konkurs Fotograficzny

Rywalizacji miast towarzyszy konkurs fotograficzny, którego motywem przewodnim jest uwiecznianie w kadrze świątecznej atmosfery naszych miast i domów. Nagrody, w postaci bonów do sklep.energa.pl, można wygrać zdobywając uznanie profesjonalistów lub uzyskując wysoką liczbę głosów internautów w 16 plebiscytach regionalnych.

W konkursie na czele komisji stanie Lidia Popiel, fotografka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jury oceni zdjęcia w aż pięciu kategoriach tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja oraz Moja Szopka.

Do fotografowania i dzielenia się świątecznymi kadrami zapraszamy wszystkich. Niezależnie od posiadanego sprzętu czy doświadczenia. Liczy się kreatywność i umiejętność uchwycenia magicznych momentów, kiedy spędzamy czas z najbliższymi, spacerujemy lub bawimy się światłem i aparatem fotograficznym lub smartfonem – mówi Lidia Popiel.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama