Zdjęcie: Materiały zespołu

Przestrzeń miejska inspiruje. W Rzeszowie powstał kolejny teledysk. „Grają” w nim m.in. Rynek, ul. 3. Maja, czy Tadeusz Nalepa. Zobaczcie!

Choć kultura w Rzeszowie i nie tylko niepokojąco w ostatnich latach swoje kroki kieruje w stronę disco polo, co podoba się, o dziwo młodym, to jednak są jeszcze i tacy, którzy mimo wszystko poza te ramy wychodzą, choć siwych głów nie mają. Wręcz przeciwnie!

Tym razem chodzi o rzeszowsko-łańcucki zespół Ghotrid, który powstał w 2012 r. z inicjatywy wokalistki grupy Katarzyny Rzegockiej. Młodzi-gniewni grają hardrocka z domieszką metalu. Katarzynę Rzegocką na wokalu wspiera Marek Rzegocki. W skład zespołu wchodzą także: Pavolo (gitara elektryczna), Tomasz Jaworski (bas), Michał (gitara elektryczna) i Paweł (perkusja).

Ghotrid w swoim dorobku artystycznym znalazł się na składance charytatywnej „Muzycy Amelce”, gdzie nagrał dwa autorskie utwory. Brał on także udział w Rzeszowskim Przeglądzie „Triolkowe Konfrontacje „, gdzie głosami publiczności znalazł się w finale.

Zespół zagrał na wielu zlotach motocyklowych i imprezach plenerowych, m.in. w Dukli, Polańczyku, Krośnie, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie, jak również na wielu festiwalach promujących młode zespoły m.in. Gorący Przegląd UFF w Nowej Dębie. Utwory zespołu były często grane na antenie Polskiego Radia Rzeszów i Akademickiego Radia Centrum.

Zdjęcie: Materiały zespołu

Ghotrid w ostatnim czasie na terenie Rzeszowa nakręcił teledysk do kawałka „Ciemny las”. – Tekst utworu obrazuje lęki drzemiące w każdym z nas, fobie przed ludźmi i otoczeniem – tłumaczą członkowie grupy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W klipie, nakręconym przez ekipę z Bydgoszczy, „zagrał” rzeszowski Rynek, deptak na ul. 3 Maja, a także sam „ojciec polskiego bluesa” – Tadeusz Nalepa, oczywiście w wersji pomnikowej. W teledysku pojawiła się także Aleja pod Kasztanami i secesyjne wille, oraz studia na Rynku.

Ghotrid jest ściśle związany z Rzeszowem – gra tu koncerty, w naszym mieście odbywają się także próby, stąd pomysł na wykorzystania rzeszowskiego otoczenia w teledysku.

W klipie mamy do czynienia z obrazem czarno-białym. Odcienie czerni i bieli odnoszą się do tytułu i podkreślają mrok lasu. Z kolei ujęcia w kolorze mają pokazywać inny świat, oderwanie się od tego, jak żyjemy na co dzień.

Premiera teledysku odbyła się w piątek w szóste urodziny Ghotrid.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama