Reklama

Walentynki to świetna okazja, by ogłosić światu, jak bardzo kocha się… biegać. Bieg Walentynkowy w Rzeszowie startuje dokładnie 14 lutego z Millenium Hall. Swoich sił będzie można spróbować indywidualnie, z kijami do nordic walking oraz w biegu zakochanych par.

Fundacja Pro SPORT proponuje 3 kategorie: bieg indywidualny, bieg w parach oraz rajd nordic walking, w których będzie można pokonać dystans 8 km. „Rzeszów zakochany w bieganiu” to pierwsza edycja walentynkowego wyznawania miłości do sportu i do własnego organizmu.

Trasa ciągnie się przez najładniejszą część Rzeszowa, czyli bulwary. Biegacze wystartują o godz. 17:15 sprzed Millenium Hall przy al. Kopisto, a dalej pobiegną przez Most Zamkowy, bulwary nad Wisłokiem, Park Kultury, zaporę, znów bulwary, kładkę na Wisłoku, bulwary, Most Zamkowy, aż do al. Kopisto, czyli do punktu startowego.

Zapisywać można się poprzez wypełnienie formularza internetowego (TUTAJ). Zgłoszenia internetowe będą przyjmowane do 10 lutego do północy. Zgłoszenia osobiste będą przyjmowane w Biurze Zawodów w dniu biegu do godziny 16:00.

Trzeba się śpieszyć, bo organizator przewidział limit uczestników – tysiąc osób. O wpisaniu na listę startową decyduje kolejność dokonania opłaty startowej, której kwota jest zależna od terminu dokonania wpłaty.

Do 10 lutego za przelew trzeba zapłacić 45 zł, jeśli bierze się udział w biegu indywidualnym lub nordic wal king. Natomiast jeśli zapisu i opłaty dokona się w dniu zawodów kwota będzie wynosić 55 zł. Bieg par będzie kosztować 80 zł, jeśli dokonuje się wpłaty internetowej, a w dniu zawodów 100 zł.

W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16. rok życia, ale takie osoby muszą pamiętać, by  przedstawić w biurze zawodów pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w zawodach.

Dla każdego medal

Oprócz trzech kategorii indywidualnego, z kijami do nordic walking oraz w biegu zakochanych par, organizatorzy wyróżniają także inne kategorie, a w nich nagrody dla najlepszych.

Nagrody w biegu w kategorii OPEN dla kobiet i OPEN dla mężczyzn wynoszą 300 zł za I miejsce, 200 zł za miejsce II, oraz 100 zł za miejsce trzecie. Nagroda zostanie wypłacona w gotówce lub bonach sponsorskich.

Takie same nagrody czekają sportowców w rajdzie nornic walking w kategorii OPEN dla kobiet i OPEN dla mężczyzn. Nagrody w kategoriach wiekowych w biegu indywidualnym to pamiątkowy puchar i dyplom za I, II i III miejsce.

Nagrody zależą od hojności sponsorów i będą podawane na bieżąco przed rozpoczęciem imprezy. Organizatorzy zapowiadają, że liczba nagradzanych miejsc może się powiększyć.

Nagrody w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych nie dublują się, ale za to nagrody w klasyfikacji mieszkaniec/mieszkanka miasta (to dodatkowa kategoria) dublują się z klasyfikacją generalną oraz kategoriami wiekowymi.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: