Reklama

Legendarny Hotel Rzeszów znalazł się na specjalnej edycji kultowej planszówki Monoply. Gra trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

[Not a valid template]

 

Wydawcą Monopoly jest Winning Moves. Firma poinformowała właśnie, że na planszy specjalnej edycji Monopoly PRL znajdzie się 20 obiektów z całej Polski, które stały się ikonami tamtych czasów. Jednym z nich jest Hotel Rzeszów, o którym wydawca planszówki napisał, że „w komunistycznej rzeczywistości” był „symbolem awansu i rozwoju powojennego miasta”

Hotel Rzeszów został wybudowany w 1972 r. Wyburzono go w 2007 r.  Na jego miejscu wybudowano obecną Galerię Rzeszów. Wydawca Monopoly napisał, że Hotel Rzeszów „w szarych czasach PRL-u” był „oczkiem w głowie ówczesnych władz, którym zależało, by mimo panującego wokół kryzysu zagraniczni goście odnosili wrażenie, że w Polsce niczego nie brakuje”.

W hotelowej restauracji zawsze były mięso, pepsi-cola i piwo Żywiec. W złotych 70. i 80. latach w Hotelu Rzeszów bez wcześniejszej rezerwacji nie można było nawet pomarzyć o zatrzymaniu się tutaj. Brakowało wolnych miejsc.

Dużą sławą cieszyła się restauracja. Była tam niezapomniana atmosfera oraz profesjonalna obsługa. Każdy kelner rzeszowskich restauracji jako szczyt swojej kariery wyobrażał sobie siebie pomiędzy stolikami w tymże hotelu. Tam każdy był elitą – obsługa i goście.

Oprócz Rzeszowa, na planszy specjalnej edycji Monoply PRL wyróżniono jeszcze obiekty z innych 19 polskich miast. Są to: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Kielce, Katowice, Kraków, Łódź, Międzyzdroje, Opole, Olsztyn, Płock, Poznań, Szczecin, Toruń, Trójmiasto (Sopot, Gdynia, Gdańsk), Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Zakopane.

Na planszy specjalnej edycji gry znajdą się najbardziej rozpoznawalne symbole i miejsca, które w czasach PRL cieszyły się niezwykłą popularnością. Wśród obiektów są takie perełki jak m.in. Klub Maxim w Gdyni, Hotel Kasprowy w Zakopanem, czy plaża w Międzyzdrojach.

Do stylistyki tamtej epoki nawiązuje również oprawa graficzna gry, jak i poszczególne pola takie jak choćby: „Kupujesz walutę u Cinkciarza”, „Robisz zakupy w Pewexie”,  „U Rzeźnika”, a także „Cukiernia Słodka Dziurka”.

– Monopoly PRL to świetna zabawa dla całej rodziny, gra przywołuje wspomnienia beztroskiej młodości jak gra w gumę czy w „Państwa – Miasta”. Jest to też dobra okazja, aby rodzice opowiedzieli dzieciom jak wyglądało ich dzieciństwo – mówi Bartłomiej Sikorski, przedstawiciel Winning Moves.

Gra Monopoly PRL pojawi się w sprzedaży już 25 maja br. Kupić będzie ją można m.in. w salonach Empik i sklepie internetowym Pewex. Specjalna edycja planszówki ma kosztować 149 zł, ale ostateczną cenę indywidualnie ustalać będą detaliczni sprzedawcy.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Proszę-o-wytłumaczenie-co-w-tej-betonowej-paskudzie-było-legendarnego????
    Oraz-o-wytłumaczenie-dlaczego-nie-można-pisac-normalnie????

Comments are closed.