Reklama

Wydaje się, że powrót PGE Marmy Rzeszów do Enea Ekstraligi jest formalnością. Rzeszowscy żużlowcy muszą odrobić 6-punktową stratę z pierwszego meczu z Orłem Łódź.

Rewanżowe spotkanie finału Nice Polskiej Ligi Żużlowej na stadionie przy ul. Hetmańskiej rozpocznie się dziś o godz. 14:00. Kibice będą mogli kupować bilety już od godz. 10:00. Wtedy zostanie otwarta pierwsza kasa, a kolejne od godz. 12:00. PGE Marma sugeruje fanom rzeszowskiego żużla wcześniejsze przyjście na stadion, by uniknąć kolejek do kas.

Na kibiców czeka wiele dodatkowych atrakcji. Od godziny 12:45 na murawie rozpoczną się pokazy sekcji akrobatyki, judo, muay thai oraz Studia Tańca Iskra. Próba toru zaplanowana jest na godzinę 13:30, a oficjalna prezentacja obu drużyn na 13:45.

PGE Marma, aby awansować do ekstraligi żużlowej, musi odrobić 6-punktową stratę z pierwszego meczu w Łodzi. Orzeł do Rzeszowa ma przyjechać w składzie: 1. Jakub Jamróg, 2. Tomasz Chrzanowski, 3. Mads Korneliussen, 4. Mariusz Puszakowski, 5. Jason Doyle, 6. Edward Mazur.

W drużynie gospodarzy pojadą: 9. Kenni Larsen, 10. Paweł Miesiąc, 11. Peter Ljung, 12. Scott Nicholls, 13. Maciej Kuciapa, 14. Łukasz Sówka.

Rewanżowy mecz dla PGE Marmy nie powinien być problemem. Tym bardziej, że łódzka drużyna ma ogromne problemy finansowe i klubowa kasa świeci pustkami. Pod znakiem zapytania stoi, czy Orzeł Łódź, w przypadku porażki z PGE Marmą, wyjedzie później na baraże o ekstraklasę z Włókniarzem Częstochowa, na co łódzki klub musiałby wyłożyć na dwumecz 250 tys. zł.

W pierwszym spotkaniu rundy zasadniczej PGE Marma wygrała z Orłem Łódź 55:35, w ostatnim pojedynku łodzianie pokonali rzeszowian 47:43.

Transmisja rewanżowe meczu w TVP Sport.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: