Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie
Reklama

Firma ML System z Zaczernia będzie wymieniać stare słupki przystankowe w Rzeszowie na nowoczesne pylony z podświetlanymi gablotami. Miasto zapłaci jej za to ponad 220 tys. zł.

Po kopertowej wpadce Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ponownie ogłosił przetarg na wymianę starych słupków przystankowych  na nowoczesne podświetlane, zasilane fotowoltaiką pylony.

Tym razem o wykonanie tego zlecenia walczyło trzy firmy: Wichary Technic z Bielsko Białej, Impel Tech Solutions „Company” z Warszawy oraz ML System z Zaczernia, któremu dało się wygrać przetarg. Firma za wykonanie swojej pracy zażyczyła sobie niecałe 226 tys. zł.

50 nowych słupków przystankowych z rozkładami jazdy w kształcie stalowych pylonów ma zostać wymienione jak najszybciej m.in. przy ulicach Paderewskiego, Armii Krajowej, Budziwojskiej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Strażackiej, Granicznej, Olbrachta, Architektów, Armii Krajowej.

Pylony będą również na ulicach bł. Karoliny, Dąbrowskiego, kard. Karola Wojtyły, Krzyżanowskiego, Kwiatkowskiego, Lwowskiej, Marszałkowskiej, Ofiar Katynia, św. Rocha, Sikorskiego, Staromiejskiej, Staroniwskiej, Trembeckiego, Witosa, Wyzwolenia, Zawiszy Czarnego czy Wywrockiego.

Nowe słupki będą wyposażone w podświetlaną w technologii LED gablotę, która będzie zasilana dzięki ogniwom fotowoltaicznym. Kolejne 50 pylonów ma się pojawić do końca br.

ZTM zakłada, że łącznie 190 słupków przystankowych wymieni w ciągu dwóch najbliższych lat. O ostatecznej ilości wymienionych pylonów zadecyduje to, czy miasto pozyska pieniądze z Unii Europejskiej, czy nie. Jeśli nie uda się, rzeszowski magistrat będzie zmuszony zakończyć inwestycję na wymianie 50 słupków.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.