Fot. Ewa Szyfner / Rzeszów News. Na zdjęciu ogrzewany przystanek przy ul. Lisa Kuli
Reklama

Są zwykłe wiaty, są i te podgrzewane, a będą i takie, które podpowiedzą mieszkańcom, co robić, aby prowadzić zdrowy styl życia.  Kolejne innowacyjne rozwiązanie ma zostać wprowadzone w Rzeszowie już w maju.

Rzeszów chce być miastem innowacji, więc na laurach nie spoczywa i kolejne rozwiązania, które jeszcze nikt  w Polsce nie stosował, chce wprowadzić do stolicy Podkarpacia. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, miasto wchodząc we współpracę z Centrum Medycznym „Medyk” chce wprowadzić w Rzeszowie trzy przystanki zdrowia.

Chodzi o to, aby wiata została wyposażona w specjalny panel z ekranem pionowym, który pozwoli osobie czekającej na przystanku np.  na zaczerpnięcie informacji na temat zdrowego trybu życia lub na zmierzenie ciśnienia. Tego typu urządzenia mają być wbudowane w jedną ze ścian bocznych wiaty.

Pierwszy przystanek  zdrowia ma się pojawić  na rzeszowskich ulicach już w maju.

– Takie rozwiązania najlepiej testować na nowej wiacie, dlatego typujemy tę, która pojawi się na ul. Lisa-Kuli obok istniejącego  ogrzewanego przystanku – słyszymy od miejskich urzędników. – Prawdopodobnie wprowadzając przystanek zdrowotny w Rzeszowie będziemy pierwsi w Polsce  – dodają.

Ta inwestycja ma być realizowana wspólnie z „Medykiem”. To oni mają  sfinansować zakup odpowiednich ekranów. Zadaniem miasta będzie udostępnienie wiat przystankowych oraz  kontrola, w jak dużym stopniu mieszkańcy są zainteresowani tego typu infrastrukturą i czy należy takich obiektów tworzyć więcej.

joanna.goscinska@@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.