W Millenium Hall zagości aż trzy razy, w Plazie dodatkową atrakcją będzie bajka na żywo, w Galerii Rzeszów Mikołaj może wręczyć dzieciom wasze prezenty, w Auchan mikołajkowy weekend minie pod znakiem sztuki.

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, pan Andrzej, jeden z naszych Czytelników przesłał nam filmik, na którym zarejestrowano dzisiaj po południu w Widełce, jak Mikołaj jedzie w kierunku Rzeszowa. Zobaczcie TUTAJ.

Millenium Hall

Spotkania ze świętym Mikołajem odbędą się w dniach 5-7 grudnia. Pierwszego dnia galeria zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy od godz. 15:00. Św. Mikołaj przyjedzie o 17:00.

Natomiast 6 i 7 grudnia będzie rozdawał prezenty i zabawiał dzieci od godz. 14:00 do 20:00. Na najmłodszych czeka w tych dniach moc atrakcji: konkursy z nagrodami, kącik filmów Disneya, warsztaty plastyczne, pieczenie pierniczków, Mikołajowa Fabryka Lizaków, gry i zabawy i wiele innych atrakcji i niespodzianek.

Dla każdego dziecka Mikołaj będzie miał słodki upominek.

Mikołaj w Plazie

Św. Mikołaj odwiedzi także Centrum Handlowe Plaza Rzeszów. Będzie tam przez trzy dni – od piątku (5 grudnia) do niedzieli (7 grudnia) – wraz ze Śnieżynkami. W piątek wyjątkowy gość będzie czekał na wszystkie dzieci o godz. 15:00, w sobotę i niedzielę od 12:00 do 19:00.

Dodatkowo Plaza zaprasza najmłodszych na Bajkę na żywo, pt. „List od Św. Mikołaja”. W sobotę (6 grudnia) o godzinie 15:00 i 17:00 bajkę przedstawią profesjonalni aktorzy, którzy na co dzień występujący w najlepszych teatrach dla dzieci.

Na najmłodszych w weekend czekać będzie także specjalna kopalnia prezentów Św. Mikołaja. Coraz to nowe prezenty pojawią się na taśmociągu, który wyjedzie z kopalni. Jeden z elfów sprawdzi listę prezentów, a inny drzemać będzie przy szybie kopalni, a jeszcze inny spakuje prezenty.

Kopalnia znajdować się będzie na parterze Plazy. Składać się będzie m.in. z chatki, wagoników i taśmociągu z prezentami oraz wysokiego na kilka metrów szybu kopalni.

Mikołaj w Galerii Rzeszów

Na spotkanie ze Św. Mikołajem zaprasza również Galeria Rzeszów. Z dziećmi spotka się już w piątek (5 grudnia) od godz. 15:00 do 18:00, w sobotę i niedzielę w Domku galerii od 12:00 do 18:00.

Dzieci będą mogły także zrobić sobie z Mikołajem bezpłatne zdjęcie pamiątkowe. Wysłane zostanie potem na adres e-mailowy podany przez rodzica na formularzu, który będzie rozdawany przez Śnieżynki

Każde dziecko otrzyma podczas spotkania w Domku słodki prezent od Św. Mikołaja. Rodzice, którzy będą chcieli, aby ich dziecku prezent wręczył Mikołaj, muszą się zgłosić do punktu przyjmowania prezentów i przekazać je Śnieżynce – poziom -1, obok salonu DUKA. Punkt będzie czynny 6-7 grudnia od 12:00 do 18:00.

Św. Mikołaj do swojego Domku w galerii Rzeszów zaprasza także w kolejne weekendy: w piątek (12 grudnia), od 15:00 do 18:00, w sobotę i niedzielę (13-14 grudnia) od 12:00 do 18:00 i w sobotę (20 grudnia) od 12:00 do 18:00. Prezenty będzie także można zostawić w punkcie 13-14 grudnia od 12:00 do 18:00.

Mikołaj w Auchan

Mikołajkowy weekend w Centrum Handlowym Auchan w Krasnem koło Rzeszowa minie pod znakiem sztuki. Rozpocznie się wtedy akcja charytatywna „Artyści dzieciom” na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Bruno” oraz odbędzie finał konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Mój bajkowy świat”.

Na najmłodszych czekają niespodzianki – wizyta Mikołaja oraz świąteczne warsztaty plastyczne.

W niedzielę (7 grudnia) zostanie otwarta wystawa prac artystów malarzy, w ramach akcji „Artyści dzieciom”. Przez kolejny tydzień będzie można oglądać ponad 100 prac autorstwa twórców zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego, a także wykładowców i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W kolejną niedzielę (14 grudnia), w godzinach 12:00, 14:00 i 16:00 odbędzie się aukcja prac na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „Bruno”. Organizacja zajmuje się pomocą niepełnosprawnym dzieciom w rozwoju i ich rodzinom w radzeniu sobie z problemami związanymi z niepełnosprawnością.

W sobotę (6 grudnia) o 14:00 rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny pt. „Mój bajkowy świat”. Dzieci mogły zgłaszać prace wykonane dowolną techniką w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 lata, 5 lat oraz 6 lat. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, a na wyróżnionych uczestników konkursu czekają gry edukacyjne, książki oraz maskotki.

Zwycięskie prace oraz część wyróżnionych dzieł zostanie zaprezentowana w pasażu Auchan. Nagrody wręczy sam Święty Mikołaj.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na najmłodszych gości galerii handlowej czekają wyjątkowe warsztaty artystyczne, podczas których własnoręcznie przygotują oryginalne ozdoby świąteczne, m.in. barwne łańcuchy i zawieszki na choinkę oraz aniołki.

Gościem specjalnym zajęć plastycznych będzie sam Święty Mikołaj, który przybędzie do Auchan, aby wspólnie z dziećmi tworzyć świąteczne ozdoby.

Warsztaty poprowadzą animatorzy na co dzień pracujący z podopiecznymi Stowarzyszenia „Bruno”. Będzie to również okazja, aby dowiedzieć się więcej o działalności tej organizacji. Zajęcia plastyczne będą odbywały się od godz. 11:00 do 17:00.

Prace w ramach akcji „Artyści dzieciom” będzie można oglądać codziennie w dniach 6-14 grudnia, w godzinach otwarcia galerii handlowej.

Mikołajkowy weekend odbędzie się także w kinie Helios w Rzeszowie. Więcej czytaj TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama