Najlepsze zdjęcia jubileuszowej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic będzie można oglądać w Rzeszowie od najbliższej soboty (11 października).

[Not a valid template]

 

Wielki Konkurs Fotograficzny to wyjątkowe wydarzenie w świecie fotografii. W ciągu dekady uczestnicy konkursu nadesłali łącznie niemal 450 tysięcy zdjęć. Wyłania się z nich fascynujący obraz współczesnego świata widziany oczami fotografów. Wszystkich łączy jedno marzenie – pokazać swoje fotografie na łamach legendarnego magazynu. Historia konkursu udowadnia, że niejednemu zwycięzcy otworzył drogę do dalszej kariery.

– W ciągu ostatniej dekady zmieniła się technika robienia zdjęć oraz jej dostępność. Ale zarówno 10 lat temu, jak i teraz staramy się wyłonić po prostu dobre fotografie, czyli takie, które pokazują wrażliwość autorów, zmuszają do zatrzymania się, ogarnięcia świata refleksją – mówi Martyna Wojciechowska.

W jubileuszowej, 10. edycji konkursu uczestnicy nadesłali niemal 30 tysięcy fotografii, które oceniało jury pod przewodnictwem Tomasza Tomaszewskiego, w składzie: Adam Balcerek, Wojciech Franus, Grzegorz Leśniewski, Maciek Nabrdalik, Rafał Olejniczak i Martyna Wojciechowska.

– Obcowanie z obrazami, które nie były jedynie wynikiem uchwycenia świata jako obiektu, ale obrazami, które uczyniły ze świata obiekt sam w sobie, jest doświadczeniem tak satysfakcjonującym, że godziny poświęcone na ocenianie tysięcy nadesłanych prac przestały mieć znaczenie – komentuje pracę jury Tomasz Tomaszewski.

Kolekcja 30 najlepszych zdjęć nagrodzonych we wszystkich 10 edycjach Wielkiego Konkursu Fotograficznego zostanie zaprezentowana podczas wystawy fotograficznej. Ekspozycja odwiedziła już Kraków, teraz będą mogli ją podziwiać mieszkańcy Rzeszowa od 11 do 16 października w galerii Millenium Hall przy al. Kopisto 1.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama