Zdjęcie: Pixabay

Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej rozpoczął akcję „Pokój dla żaka”. Aktualnie w ofercie jest już 30 mieszkań do wynajęcia.

„Pokój dla żaka” to coroczna akcja organizowana przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej. Jej głównym celem jest pomoc w znalezieniu pokoju do wynajęcia. Akcja skierowana jest do wszystkich studentów, szukających swojego miejsca w Rzeszowie. Tradycyjnie rozpoczyna się w lipcu, a kończy we wrześniu.

– Nie spodziewaliśmy się, że od samego początku akcji zgłosi się do nas już tyle osób, które oferują wynajem mieszkań dla studentów – mówi  Mateusz Wośko z Samorządu Studenckiego PRz.

Aktualnie w ofercie jest do wynajęcia 30 mieszkań, które znajdują się w promieniu 5 km od PRz.

Oferty dotyczą pokoi 1-osobowych, których ceny wynajmu wahają się od 450 zł do 600 zł. Cena „dwójki” to koszt między 300 zł a 400 zł od osoby. Wynajem całego mieszkania zależny jest od ilości pokoi. W tym przypadku ceny wahają się od 1 tys. zł do 1,5 tys. zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do tych kwot, w zależności od rodzaju podpisanej umowy najmu, należy doliczyć jeszcze opłaty za media.

– Jeszcze nie zgłosili się do nas studenci, którzy szukają mieszkań. To początek naszej akcji. Studenci w lipcu mają sesje poprawkowe i tym są zajęci. Oblężenia spodziewamy się na przełomie września i sierpnia – mówi Mateusz Wośko.

Akcja trwa do końca września przez całe wakacje. Swoje ogłoszenie można złożyć, jak również zapoznać się z aktualnymi ofertami, w Domu Studenckim „Promień” przy ul. Akademickiej 1/23 od godz. 9:00 do 15:00, tel. (17) 865 13 57, tel./fax (17) 854 53 10.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama