W Rzeszowie trwa festiwal polonijny i kiermasz [ZDJĘCIA]

Od soboty na rzeszowskim Rynku trwają występy zespołów polonijnych, które zjechały do Rzeszowa na XVI Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Polonusi tańczą również w innych podkarpackich miastach.

 

O tym, że festiwal przebiega bez żadnych przeszkód zapewniał rzecznik festiwalu Bartosz Bącal. – Najważniejsze, że pogoda dopisuje, dzięki temu wszystkie koncerty plenerowe odbywają się planowo – informuje rzecznik.

– Dziś rano większość zespołów w strojach ludowych uczestniczyło we mszy świętej w rzeszowskiej katedrze. Po mszy niektóre zespoły udały się zwiedzać miasto i okoliczne miejscowości. Reszta zespołów udała się na rynek gdzie zaczną popołudniowe występy – dodaje Bącal.

Cały czas na rzeszowskiej hali Podpromie odbywają się również próby do koncertów finałowych. Zespoły od soboty koncertują też w okolicznych miejscowościach na terenie Podkarpacia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas sobotnich występów rzeszowianom zaprezentowały się zespoły z Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec i Ukrainy. Występy potrwają do godz. 23:00. Na scenie zaprezentują się zespoły z Szwajcarii, Brazylii, Rosji, Czech i Wielkiej Brytanii.

W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się jeden z najbarwniejszych koncertów tegorocznego festiwalu – Koncert „Folklor Narodów Świata”, gdzie zespoły zaprezentują się w strojach ludowych z krajów, z których pochodzą.

Zdjęcie z korowodu możecie zobaczyć TUTAJ, a fotorelację z koncertu inaugurującego festiwal dostępne są TUTAJ. Program możecie sprawdzić TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama