Zdjęcie: Materiały CBA

 
O zatrzymaniu przedsiębiorców w środę poinformowało CBA. Z jego ustaleń wynika, że przedsiębiorcy zajmowali się przestępczością gospodarczą, m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę – tzw. „pustych faktur”, w tym faktur dokumentujących rzekomy eksport towarów.
 
– Fikcyjne faktury VAT opiewają na kwotę blisko 4 mln zł, z czego kwota uszczuplenia podatku VAT jest nie mniejsza niż 800 tys. zł – poinformowało CBA.
 
Agenci CBA ustalili, że zatrzymani przedsiębiorcy działali na terenie całej Polski. – Łańcuszek firm prowadził pomiędzy sobą pozorny obrót towarami, które następnie również fikcyjnie opuszczały terytorium Polski – dodaje CBA. 
 
W podkarpackim oddziale Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedsiębiorcy usłyszą zarzuty w szczególności udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty za przestępstwa skarbowe.
 
Jak w środę z kolei poinformowała Prokuratura Krajowa, zatrzymani przedsiębiorcy należeli do zorganizowanej grupy przestępczej, która od 25 sierpnia 2015 roku do 26 kwietnia 2016 roku działała na terenie Jarosławia, Krakowa i innych miejscowości na terenie całego kraju. 
 

– Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanymi prokurator podejmie decyzje co do stosowania środków zapobiegawczych – podała PK.

CBA zapowiada, że nie są to ostatnie czynności w tej sprawie, podobno śledztwo jest wielowątkowe. – Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty – twierdzi CBA. Dotychczas w śledztwie zarzuty usłyszało 10 osób, z czego trzy siedzą w tymczasowym areszcie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama