Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Biskup rzeszowski Jan Wątroba; bp Kazimierz Górny, senior diecezji rzeszowskiej; bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy rzeszowski, podpisali list poparcia dla abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

W sobotę (28 grudnia) w Rzeszowie odbyło się spotkanie świąteczne, które zakończyło się podpisaniem krótkiego listu poparcia abp. Marka Jędraszewskiego. „List poparcia i solidarności” podpisało 15 arcybiskupów i biskupów.

Wśród kościelnych hierarchów znaleźli się m.in. duchowni z Podkarpacia: bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski; bp Kazimierz Górny, senior diecezji rzeszowskiej; abp Adam Szal, metropolita przemyski; abp Józef Michalik, senior archidiecezji przemyskiej oraz bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy przemyski.

List poparcia dla abp. Marka Jędraszewskiego jest krótki – ma zaledwie pięć linijek. „Jako biskupi zgromadzeni na spotkaniu świątecznym solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej” – napisali biskupi i arcybiskupi. 

„Zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga. Zapewniamy o braterskiej modlitwie i jedności w Chrystusie” – dodali hierarchowie.

W niedawnym wywiadzie dla Telewizji Republika abp Marek Jędraszewski był pytany m.in. o to, czy ekologizm stoi w sprzeczności z naukami Kościoła Katolickiego, a konkretnie o manifest, który podpisała m.in. szwedzka aktywistka Greta Thunberg. 

Abp. Jędraszewski odpowiadając na to pytania, uznał, że ekologizm to zjawisko „bardzo niebezpieczne”. Przy okazji skrytykował też posłuch, jaki ma Greta Thunberg.

„Ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga” – mówił abp Jędraszewski. 

Słowa metropolity krakowskiego wywołały burzę. Nie pierwszą w ostatnim czasie. Niedawno abp Jędraszewski zaatakował też środowiska LGBT, stwierdzając, że Polsce grozi „tęczowa zaraza”. „Lista poparcia i solidarności” z abp. Markiem Jędraszewskim, oprócz podkarpackich duchownych, podpisali także:

– abp Wacław Depo, metropolita częstochowski; 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski; 

– abp Stanisław Nowak, senior archidiecezji częstochowskiej; 

– bp Andrzej Jeż, biskup tarnowski; 

– bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski; 

– bp Marian Rojek, biskup zamojsko-lubaczowski; 

– bp Jan Śrutwa, senior diecezji zamojsko-lubaczowskiej; 

– bp Mariusz Leszczyński, biskup pomocniczy zamojsko-lubaczowski;

– bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy częstochowski.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama