Reklama

Miss Euro 2012 i komentatorskie sławy w 3. edycji Rzeszowskiego Maratonu. Biegacze walczą o życie małego Wiktorka. Do podziału będzie także 100 tys. zł dla najlepszych biegaczy.

3. PKO Maraton Rzeszowski odbędzie się 4 października (niedziela). Zawodnicy wystartują o godz. 9:30. Start przy centrum handlowym Millenium Hall przy al. Kopisto Tam też będzie meta. Uczestnicy maratonu przebiegną ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. Trasa ma dwie jednakowe pętle.

Bieg przeznaczony jest dla wszystkich sportowców-amatorów, którzy czują się na siłach pokonać tak duży dystans.

Każdy, kto biega, ale nie jest w olimpijskiej formie, może zmierzyć się w sztafecie maratońskiej. Warunkiem jest zaproszenie do pięcioosobowej grupy, przynajmniej jednej kobiety. Zawodnicy w sztafecie będą mieli do pokonania odpowiednio 10 km, 10 km, 7 km, 5 km i 10 km.

Ambasadorką tegorocznej edycji PKO Rzeszowski Maraton jest Matylda Kowal, medalistka mistrzostw Polski specjalizująca się w biegach długich. Organizatorzy – stowarzyszenie Rzeszów Biega – zdradzają, że podczas maratonu się także inne gwiazdy, które mają uświetnić imprezę.

Ma pojawić się Paweł Januszewski, mistrz Europy z 1998 roku, lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 m przez płotki oraz Krzysztof Łoniewski, dziennikarz radiowej „Trójki”, autor m.in. takich audycji jak „Trzecia strona medalu” czy „Sport w Trójce”.

Celebrytka w roli kibica

Podczas maratonu w roli kibica ma się również pojawić Natalia Siwiec, celebrytka, który została okrzyknięta „Miss Euro 2012”

Wszyscy uczestnicy wystartują razem, ale oceniani będą już w odrębnych kategoriach. Najlepszy zawodnik biegu głównego, który w najszybszym czasie pokona ponad 42 km zgarnie 6 tys. zł.

Warunki do bicia rekordów zapowiadają się sprzyjająco, bo trasa przebiega po prostym terenie. Nie będzie to jednak takie łatwe, bo w tamtym roku na takim samym dystansie został osiągnięty bardzo dobry czas 2 godzin i 17 minut przez Too Silas Kiprono z Kenii.

Udział w maratonie jest płatny. Do 27 września opłata wynosi 120 zł, w biurze zawodów w dniu imprezy – 150 zł. Zawodnik otrzymuje okolicznościową koszulkę, numer startowy, chip i ciepły posiłek na trasie. Zapisy trwają TUTAJ.

Pomóż Wiktorkowi

Rzeszowski Maraton to także szansa na pomoc 6-miesięcznemu Wiktorowi z Rzeszowa, który urodził się z bardzo skomplikowaną wadą serca i cały czas walczy o życie. Wiktor jest podopiecznym Fundacji Cor Infantis. Im więcej osób zdecyduje się wybrać kartkę z napisem „Biegnę dla Wiktorka”, tym większa pula pieniędzy na leczenie chłopca.

Do akcji przyłączą się pracownicy PKO BP z ogólnopolskiej sekcji biegowej, która liczy 400 osób. – Zachęcam do kibicowania, a także do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Wiktorka – mówi Aleksander Puła, dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie.

Jeszcze w tym miesiącu, 20 września, o godzinie 10:00 na skwerze Millenium Hall odbędzie się wspólny trening przygotowujący do maratonu.

Bieg na Piątkę

Dzień przed maratonem, 3 października (sobota), odbędzie się także „Bieg na Piątkę” (5 km). Do zdobycia, oprócz nagród finansowych, będzie Puchar Pratt & Whitney Rzeszów.

Bieg jest podzielony na 6 kategorii zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Organizatorzy zapewniają, że pierwsze sześć osób zdobędzie nagrody. W „Biegu na Piątkę” mogą brać udział także dzieci i młodzież. Zapisy trwają TUTAJ.

Organizatorzy informują, że zarówno na Rzeszowski Maraton, jak i na „Bieg na Piątkę” można zapisywać się indywidualnie lub grupowo. W całej dwudniowej imprezie dla najlepszych zawodników do podziału będzie 100 tys. zł, z czego Urząd Miasta w Rzeszowie przeznaczył 40 tys. zł.

SABINA LEWICKA

NAGRODY 3. PKO RZESZOWSKIM MARATONIE

1. miejsce – 6000 zł

2. miejsce – 4000 zł

3. miejsce – 3000 zł

4. miejsce – 2000 zł

5. miejsce – 1000 zł

W kategorii NAJLEPSZY POLAK / POLKA nagrody finansowe lub rzeczowe

1. miejsce – 1000 zł

2. miejsce – 700 zł

3. miejsce – 500 zł

W kategoriach wiekowych miejsca I-III (dla kobiet i mężczyzn) bony o wartości:

1. miejsce – 400 zł

2. miejsce – 300 zł

3. miejsce – 200 zł

NAGRODY W „BIEGU NA PIĄTKĘ”

W kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn nagrody finansowe lub rzeczowe o wartości

1.  miejsce – 1000 zł

2. miejsce – 700 zł

3. miejsce – 600 zł

4. miejsce – 500 zł

5. miejsce – 400 zł

W kategorii NAJLEPSZY POLAK / POLKA nagrody finansowe lub rzeczowe o wartości:

1. miejsce – 700 zł

2. miejsce – 500 zł

3. miejsce – 400 zł

W kategoriach wiekowych (dla kobiet i mężczyzn) bony o wartości

1. miejsce – 300 zł

2. miejsce – 200 zł

3. miejsce – 100 zł

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama