Zdjęcie: ZSP nr 6

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6, którzy zdobyli nagrodę główną na Mistrzostwach Polski w Robotyce, pojadą na Mistrzostwa Świata do Dallas. Powalczą tam z najlepszymi zespołami m.in. z USA, Kanady czy Chin.

Młodzież najlepiej skonstruowała autonomicznego robota, najlepiej go zaprogramowała i najlepiej nim sterowała na Mistrzostwach Polski Robotów – Warszawa 2024 VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship 2024 – „Full Volume”.

 Zdobyła za to nagrodę główną – Excellence Award. Teraz mają szanse powtórzyć swój sukces na „VEX Robotics World Championship 2024 – VEX IQ Competition Middle School w Dallas/Texas – USA”.

To jedyna drużyna w kategorii Middle School – czyli uczniów w wieku 12-16 lat, która będzie reprezentowała Polskę na tych największych na świecie zawodach robotyki edukacyjnej. Odbędą się one w maju tego roku.

Aby uczniowie mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, niezbędne było zdobycie pieniędzy m.in. na pokrycie kosztów przelotu, noclegu i wydatków na miejscu pobytu. Finasowanie zapewniły Urząd Miasta w Rzeszowie (36 tys. zł), firma Asseco (30 tys. zł) oraz firma Texom. Pomogli również rodzice wpłacając pieniądze na ten cel.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jesteśmy niesamowicie dumni z osiągnieć członków Szkolnego Klubu Robotyki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie. Ich sukces pokazuje, że młodzi polscy pasjonaci robotyki są w światowej czołówce – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W skład zwycięskiego zespołu 60027A „Resovia Cyber Stars” wchodzą: Weronika Prończuk z klasy 7b, Kacper Borowiec z 7a oraz Katarzyna Początko i Aleksandra Bargiel z 6b. Ich drużyna powstała w 2022 roku. Opiekują się nimi mentorzy i instruktorzy Szkolnego Klubu Robotyki „Resovia Robotics”: Joanna Wilanowska-Rzemień i Mariusz Wróblewski.

Start w mistrzostwach, w których udział wezmą najlepsze zespoły z całego świata, to dla uczniów szansa na zdobycie doświadczenia i możliwość dalszego rozwoju. – Młode talenty to przyszłość branży nowych technologii, dlatego tak ważne jest wspieranie uczniów, aby mogli rozwijać swoje zainteresowania – mówi Gabriela Żukowicz, wiceprezes Asseco Poland.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama