Zdjęcie: CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie uratowali kierowcę opla astra, który uczestniczył w wypadku na obwodnicy Garwolina na Mazowszu. 

W ubiegłym tygodniu policjanci rzeszowskiego CBŚP wracali do swojej bazy trasą S17 z jednej ze swoich akcji. Jadący przed nimi kierowca opla nagle gwałtownie skręcił w prawo, uderzył w barierę ochronną, po odbiciu się od niej uderzył w kolejną.   

Policjanci natychmiast się zatrzymali. Zabezpieczyli miejsce, by nie doszło do kolejnego zdarzenia. – Odłączyli również akumulator w uszkodzonym samochodzie – relacjonuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Jeden z policjantów, który przeszedł kurs pierwszej pomocy, zajął się poszkodowanym kierowcą opla, sprawdzając jego funkcje życiowe. – Okazało się, że podczas jazdy mężczyzna zasłabł, w efekcie czego stracił panowanie nad autem – dodaje Jurkiewicz. 

Funkcjonariusze powiadomili również służby ratunkowe. Do czasu przybycia załogi pogotowia utrzymywali stały kontakt z poszkodowanym mężczyzną. Ponadto ustalili świadków zdarzenia, ich pełne dane przekazali miejscowym policjantom.

Poszkodowany kierowca opla został przewieziony do szpitala.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama