Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Czwórka dzieci w wieku 4, 5, 9 i 13 lat trafiła do placówki opiekuńczej. Były pod opieką pijanych rodziców. Ojciec znęcał się nad swoją partnerką. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (10 grudnia) w jednym z mieszkań przy ulicy Popiełuszki w Rzeszowie. Policję na miejsce wezwano ok. godz. 22:30. Policjanci pojechali do mieszkania z kuratorem społecznym. 

– Po wejściu do mieszkania zastali tam czwórkę dzieci w wieku 4, 5, 9, i 13 lat oraz ich rodziców – 32-letnią kobietę i 39-letniego mężczyznę. Obydwoje byli nietrzeźwi – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Ojciec dzieci, Paweł N., miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie, matka – ponad 2,6. – Dzieci zostały tymczasowo umieszczone w ośrodku opiekuńczym w Łące za wiedzą sędziego rodzinnego i kuratora sądowego – wyjaśnia nam rzecznik Szeląg. 

Policjanci podejrzewali, że Paweł N. znęca się nad swoją konkubiną, dlatego trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna dostał też polecenie natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do niego. 

Policjanci sporządzili „Niebieską Kartę”. Matka dzieci trafiła do izby wytrzeźwień. Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się Pawła N. nad swoją partnerką. Materiały przekazano do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

– Pawłowi N. przedstawiono zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad konkubiną. W ramach tego postępowania będzie badana też kwestia niewłaściwej opieki mężczyzny nad dziećmi – mówi Tomasz Kozak, szef rzeszowskiej prokuratury. 

Za sprawowanie opieki nad dziećmi po pijanemu konsekwencje mogą spotkać również matkę dzieci. W tym wątku będzie prowadzone oddzielne postępowanie. – Dalsze decyzje w sprawie dzieci podejmuje sąd rodzinny – tłumaczy nadkom. Adam Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama