Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Dwa oznakowane radiowozy marki Volkswagen Transporter T6 dostali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Uroczystość przekazania siedmioosobowych transporterów odbyła się w poniedziałek na rzeszowskim Rynku. Nie bez przyczyny tam, bo miasto Rzeszów dołożyło 180 tys. zł do zakupu policyjnych radiowozów. Każdy kosztował ponad 203 tys. zł. 

Oprócz pieniędzy z miasta, rzeszowska policja dostałe wsparcie finansowe z rządowego Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. 

Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, przypomniał, że Rzeszów jest jednym z najbezpieczniejszych miast w kraju, stwierdził, że współpraca ratusza z rzeszowskimi policjantami w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa jest znakomita. 

Insp. Bogusław Kania, komendant miejski policji w Rzeszowie, podziękował władzom Rzeszowa za to, że miasto wspiera policję. Nowe radiowozy poświęcił ks. Marek Buchman, kapelan podkarpackich policjantów.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Następnie kluczyki do samochodów zostały przekazane policjantom z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego KMP w Rzeszowie i Komisariatu Policji II na Baranówce Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przez których będą używane w codziennej służbie.

Transportery T6 wyposażone są w dwulitrowy silnik diesla o mocy całkowitej 110 kw mocy z automatyczną skrzynią biegów. – Samochody wyposażone są we wtrysk płynu AdBlue, który redukuje emisję szkodliwych substancji – poinformował Adam Szeląg, rzecznik KMP.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama