Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

5-osobowa rodzina z gminy Boguchwała została obsypana prezentami w ramach akcji “Szlachetna paczka”. Przygotowali ją rzeszowscy policjanci.

Do ogólnopolskiej akcji “Szlachetna paczka” włączyli się funkcjonariusze z komisariatu w Środmieściu oraz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Udało im się zachęcić trzy prywatne firmy, by pomogły w przygotowaniu “szlachetnej” paczki. 

Na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się finał “Szlachetnej Paczki”, który nazywany jest też “weekendem cudów”. Wybrane rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. 

Rzeszowscy funkcjonariusze z anonimowej bazy wybrali jedną rodzinę, której postanowili pomóc. To rodzina z podrzeszowskiej gminy Boguchwała. Za zebrane pieniądze przygotowali “szlachetną” paczkę. W paczce znalazły się m.in. żywność, odzież, zabawki oraz laptop i materiały budowlane, które zostaną wykorzystane do remontu pokoju dla dzieci.

W sobotę policjanci i wolontariusze odwiedzili rodzinę i przekazali przygotowane dla niej wsparcie. Podarunki trafiły do rodziny z trójką dzieci w wieku 5, 6 i 13 lat. – Prezenty sprawiły jej dużą radość i wywołały uśmiech na jej twarzy – podkreśla nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: