Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

5-osobowa rodzina z gminy Boguchwała została obsypana prezentami w ramach akcji „Szlachetna paczka”. Przygotowali ją rzeszowscy policjanci.

Do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka” włączyli się funkcjonariusze z komisariatu w Środmieściu oraz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Udało im się zachęcić trzy prywatne firmy, by pomogły w przygotowaniu „szlachetnej” paczki. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się finał „Szlachetnej Paczki”, który nazywany jest też „weekendem cudów”. Wybrane rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. 

Rzeszowscy funkcjonariusze z anonimowej bazy wybrali jedną rodzinę, której postanowili pomóc. To rodzina z podrzeszowskiej gminy Boguchwała. Za zebrane pieniądze przygotowali „szlachetną” paczkę. W paczce znalazły się m.in. żywność, odzież, zabawki oraz laptop i materiały budowlane, które zostaną wykorzystane do remontu pokoju dla dzieci.

W sobotę policjanci i wolontariusze odwiedzili rodzinę i przekazali przygotowane dla niej wsparcie. Podarunki trafiły do rodziny z trójką dzieci w wieku 5, 6 i 13 lat. – Prezenty sprawiły jej dużą radość i wywołały uśmiech na jej twarzy – podkreśla nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama