Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Policjanci z oddziału prewencji z Rzeszowa zapobiegli ustawce kiboli, do której miało dojść w minioną środę na drodze krajowej nr 19 w podrzeszowskim Górnie.

Z okolic Łańcuta do Stalowej Woli samochodami wracali szalikowcy miejscowej Stali. Byli eskortowani przez dwa policyjne radiowozy – 14 policjantów z oddziału prewencji z Rzeszowa. Gdy stalowcy przejeżdżali przez Górno (gm. Sokołów Młp.) kolumna pojazdów w pewnym momencie zatrzymała się. Szalikowcy Stali wyszli z samochodów, a po chwili z pobliskiego lasu wybiegła grupa ponad 100 osób, by zaatakować stalowców. 

– Napastnicy byli zamaskowani, wyposażeni w rękawice bokserskie i ochraniacze na szczękę – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Kibole wbiegli na krajową “19” i całkowicie zdezorganizowali ruch innych pojazdów. Aby zapobiec bójce pseudokibiców, policjanci ustawili się tyralierą oddzielając obie grupy. Gdy kibole nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy, ci wyciągnęli broń gładkolufową i oddali salwę ostrzegawczą w powietrze. Napastnicy rozbiegli się po lesie.

Adam Szeląg twierdzi, że tylko zdecydowana postawa policjantów zapobiegła kibolskiej ustawce. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu napastników, w tym dwóch w bezpośrednim pościgu. W piątek przedstawiono im zarzuty. 

– Udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim, mającym na celu dokonanie gwałtownego zamachu na kibiców przeciwnej drużyny – wyjaśnia Adam Szeląg. 

Żaden z kiboli nie przyznał się do winy. To mieszkańcy powiatu zamojskiego i lubelskiego w wieku od 18 do 26 lat. Wobec dwóch – Piotra J. i Kamila Z. – Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, która nadzoruje policyjne dochodzenie, wystąpiła do sądu o tymczasowe areszty. – Posiedzenia sądu odbędą się w sobotę – mówi Piotr Pawlik, szef rzeszowskiej prokuratury.

Wobec pozostałych trzech podejrzanych zastosowane będą policyjne dozory połączone z zakazami opuszczania kraju.

Policjanci proszą osoby, które w środę 15 sierpnia około godz. 17:00-17:30 przejeżdżały przez Górno krajową “19”, były świadkami zdarzenia albo mają o nim wiedzę, o kontakt z Wydziałem do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Rzeszowie, ul. Jagiellońska 13, pokój nr 217, w dni robocze od 7:30 do 15:30, lub telefonicznie: 17 858 32 34, 17 858 32 58, albo z dyżurnym komendy, tel. 17 858 33 10.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. W jaki sposob placisz za leczenie skoro albo sami placa skladki albo pojda prywatnie albo zostanie im wystawiony rachunek. Zamim napiszesz cos to pomysl. To nie boli.

 2. Napastnicy czy byli wyposażeni w rękawice bokserskie? Rękawice bokserskie przecież amortyzują bsile ciosu więc nie są niebezpiecznym narzędziem! Logiki trochę.

  Policja powinna ćwiczyć na takich sebiksach starcia z demonstrantami. Za PiSu to się może przydać.

  Do komentującego niżej: sam masz nudne życie skoro musisz urozmaicać je guwniarskimi zachowaniami i botkami.

 3. 14 niebieskich w tyralierze vs setka kiboli… ostro… prawie Grunwald… a zatrzymanych?jak zwykle niedobitki co szukaly albo telefonu albo pytaly czy w tym lesie mozna zbierac grzyby… szok… to identyczna sytuacja jak ochroniarz w biedronce zatrzyma matke z dzieckiem bo w drodze do kasy dziecko zjadlo paczka…

 4. Po co wydawać kasę na na pilnowanie debili świat upadł na głowę. Powinni się bić na noże maczety topory mogli by nawet jak żydzi się obrzezać hah i tańczyć w kółku. Są to ludzie delikatnie ograniczeni umysłowo więc do leczenia się nie nadają najlepiej zostawić ich w spokoju i przyroda sama ich wykosi hah

 5. Nie lepiej wysłać chłopaków na miesięczny wycisk na poligonie? Musztra,taktyka w pełnym sporządzeniu pod okiem instruktorów sił specjalnych od 6 do 22.

 6. I w nagrodę pan mininister z komendantem pozabierali dodatki i zostawili gola wypłatę na rzecz 500+. Policjanci w ramach podziękowań powinni iść na chorobowe i niech się dzieje co chce

 7. Brawo Panowie Policjanci !!! Niech sie ciesza Sebixy ze Policja ma protest bo by ich tam rozstrzelali na miejscu mimo stosunku 1:10!!! Panie Ministrze Joachim Brudzinski prosze spojrzec na profesjonalnie wykonywane obowiazki służbowe i o doceniienie tych Policjantow !!!!

 8. Takie ustawki powinny być legalne, Policja powinna tylko ochraniać teren, żeby ktoś przypadkowy nie został skrzywdzony, a kibole powinni się nawalać aż do upadłego, po kilku takich ustawkach już by nie było chętnych do bitki i problem rozwiązany, państwo opiekuńcze zawsze wszystko psuje, pogłębia tylko problemy.

 9. I to szanuje:) w lesie a nie na stadionie, kazdy ma inne hobby, jedni sie lubia bic a drudzy grac w szachy 🙂 to chyba wy macie nudne zycie, 3 dzieci, kredyt i wakacje na dzialce u rodzicow

 10. hmmm … “Kiler”, poprostu prawa amerykańskie policja powinna mieć. Skączyły by sie chore jazdy kiboli masakra! na leczenie!
  Trzeba sie w życiu nudzić, żeby odwalać takie akcje, nie zazdroszcze tak urozmaiconego, interesujacego i fascynującego życia. No żeby jak małpy po ulicy biegac?
  to do zoo! a konkretnie – do paki !

 11. Polowanie trzeba było zrobić.Sezon ochronny na Sebiksy się zakończył.Pociski smugowe i seria z KM na gumowe kule i po problemie.Potem kilka pał i do domu

Comments are closed.