Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

0,44 promila alkoholu w organizmie miał Artur Stalmach, wiceszef Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Stalmach został zatrzymany przez rzeszowskich funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj ok. godz. 6:30 przy ul. Jana Pawła II w Rzeszowie. – Kierowca mercedesa został zatrzymany do rutynowej kontroli – mówi Jacek Kocan z podkarpackiej policji.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że ma on 0,44 prom. alkoholu w organizmie, czyli popełnił wykroczenie. Jazda po pijanemu jako przestępstwo traktowana jest od 0,5 prom. alkoholu.

Okazało się również, że za kierownicą siedział Artur Stalmach, wiceszef ropczyckiej policji. Jechał swoim prywatnym mercedesem.

– Dzisiaj został odwołany ze stanowiska. Zastępca komendanta złożył prośbę o przejście na emeryturę. Raport nie został jeszcze rozpatrzony, co oznacza, że Artur Stalmach nadal jest policjantem, ale nie pełni dotychczasowego stanowiska. Wszczęto wobec niego także postępowanie dyscyplinarne – dodaje Kocan.

Artur Stalmach w policji pracuje od 18 lat, zastępcą komendanta w Ropczycach był od maja 2015 r.

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. A dlaczego nie ma zdjęcia ten inteligenta? Co to ten alkomat był pijany czy komendant? Czy komendant to inna osoba publiczna? Jednych można poniewierać emitując zdjęcie a przy komendancie strach obleciał redaktorków, że koledzy komendanta będą się mścili?

  2. Co to znaczy, przejść na emeryturę, zwolnienie w trybie natychmiastowym. Jako funkcjonariusz publiczny, a w dodatku stróż prawa. Żadnej taryfy ulgowej!!

Comments are closed.