Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Jechał na skradzionym rowerze, a w „dziupli” policjanci znaleźli jeszcze 9 kolejnych. Policjanci zatrzymali złodzieja. To 46-letni mieszkaniec Rzeszowa. 

Kryminalni z rzeszowskiej komendy miejskiej ustalali sprawcę kradzieży rowerów, do których doszło w ostatnim czasie w Rzeszowie. Na złodzieja wytypowali 46-letniego mieszkańca Rzeszowa. Policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna ostatnio jechał skradzionym jednośladem do „dziupli”, w której przechowywał swoje łupy. 

Kryminalni tam pojechali i zatrzymali 46-latka. Mężczyzna od razu przyznał się, że ubiegłej nocy jechał skradzionym rowerem. Policjanci pojechali na posesję, gdzie złodziej przechowywał inne jednoślady. W budynku gospodarczym funkcjonariusze znaleźli 9 kolejnych rowerów. Wszystkie ukradziono na osiedlach Drabinianka i Nowe Miasto.

– W większości przypadków mężczyzna zabierał rowery z klatek schodowych, które były pozostawione bez zabezpieczenia – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli rowery, a 46-latka przewieziono do policyjnego aresztu. Teraz kompletowaniem dowodów zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście, którzy przedstawili mężczyźnie pierwsze zarzuty. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama