Zdjęcie: Youtube.com / One Life Studio
Reklama

O starych kinach w kinie Zorza – tak w skrócie można powiedzieć o najnowszym teledysku trójki rzeszowskich artystów, który powstał do utworu „W starym kinie”. 

„Stare kino – relikt czasu – wychowało pokolenie, które zapatrzone w ekran, nie myślało o problemach. Miejsca z duszą – tego jestem pewny bez wtapiania: Zorza, Iluzjon, Świt, WDK i Mewa” – tak w swoim najnowszym teledysku rapuje Zabor, czyli Konrad Zaborowski, który wspólnie z BGDN i Weroniką Dziągwą nagrali teledysk do autorskiego kawałka „W starym kinie”. 

Utwór opowiada, jak wskazuje sam tytuł, o kinach, których już nie ma, no może poza jednym – kinem Zorza, które zostało wymienione z nazwy, ale nie tylko. Ekipa twórców z Rzeszowa w Zorzy nagrała swój teledysk.

– Po jednym z seansów wpadłem na pomysł nagrania kawałka o filmach i kulturze starych rzeszowskich kin. Po realizacji w studio nawiązaliśmy kontakt z kinem, które bardzo chętnie udostępniło nam sale do nagrania wideo – wyjaśnia Konrad Zaborowski.

Teledysk powstał 25 lipca przy udziale przyjaciół i rodziny rapera, i kina Zorza, które od samego początku było zainteresowane współpracą. – Spodobał nam się temat utworu. Swoją energią i zaangażowaniem urzekli nas także sami artyści, dlatego zgodziliśmy się na to, aby teledysk nagrano u nas – mówi Katarzyna Kazanecka z kina Zorza. – Poza tym, wymieniano nas w utworze z nazwy, więc jak mieliśmy się nie zgodzić? – dodaje. 

W klipie prezentuje się duża sala Zorzy, wejście do kina, deptak na ul. 3 Maja oraz mieszkańcy Rzeszowa w różnym wieku.

Kawałek „W Starym kinie” wyprodukował Marcin „Bedi” Bednarz, Bedi, zaś za wideo Marcin „Majka” Majewski. Poza Zaborem wokalnie w piosence udzielają się także Bartosz Bobyk, czyli BGDN i wcześniej wspomniana Weronika Dziągwa. Cała trójka to rodowici rzeszowianie, którzy znają się od lat, a muzyka to ich hobby. 

Teledysk do utworu „W starym kinie”

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: