Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

80 opasek bezpieczeństwa trafi do rzeszowskich seniorów. Pierwsze tego typu urządzenia otrzymali w piątek.

Z programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie, mogą korzystać osoby, mające 65 lat i więcej. Seniorzy otrzymują opaski bezpieczeństwa. Pierwsze wręczono w piątek w ratuszu.

Opaski mają dwie szczególne funkcje. Jedną z nich jest detektor upadku. Kiedy opaska jest na ręce i doszło do jakiegoś zdarzenia, upadku, to urządzenie wyśle sygnał do operatora systemu, który będzie wiedział, że doszło do jakiejś wyjątkowej sytuacji i uruchomi pomoc 

Druga z funkcji to tzw. detektor noszenia. Jeśli operator zauważy, że opaska jest przez dłuższy czas nieużywana i istnieje prawdopodobieństwo, że mogło dojść do czegoś niewłaściwego, skontaktuje się z MOPS i innymi służbami. 

– Te sprawdzą, co się stało – wyjaśnia Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor MOPS w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Opaski bezpieczeństwa dla rzeszowskich seniorów wprowadzono z inspiracji Stanisława Jerzaka. Był on pierwszą osobą, która w piątek otrzymała takie urządzenie. – Chcemy wspierać seniorów – zapewnia Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Kolejne opaski, a będzie ich w sumie 80, trafią do seniorów w przyszłym tygodniu. Dostarczą je pracownicy rzeszowskiego MOPS. Krótkie szkolenia z obsługi urządzeń przeprowadzą pracownicy firmy SIDLY, z którą miasto podpisało umowę.

– Szkolenia będą zawsze odbywać się w obecności pracownika MOPS – informują służby miejskie.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama