Zdjęcie: Materiały prasowe

Projekty o łącznej wartości blisko 3 mln zł będzie realizować Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. dla studentów na płatne praktyki i rozwój zawodowy.

Studenci WSIiZ już w najbliższym roku akademickim wezmą udział w projektach, które będzie realizować uczelniane Biuro Karier. Uczelniana jednostka wygrała kilka projektów o łącznej wartości blisko 3 mln zł.

– Jedną z głównych korzyści jest zdobywanie przez studentów doświadczenia zawodowego, które jest wysoko cenione przez pracodawców. Będziemy ich szkolić, rozwijać i proponować realizację wysokiej jakości płatnych praktyk w najlepszych firmach i instytucjach – wyjaśnia Aleksandra Bigas, koordynator projektu.

Nad właściwym przebiegiem praktyk oraz rozwojem studenta będzie czuwał opiekun merytoryczny zarówno ze strony firmy, jak i uczelni. Dodatkowo uczestnik programu będzie otrzymywał miesięczne stypendium w wysokości 2300 zł netto.

Praktyki będą mogły trwać nawet 6 miesięcy. Dzięki udziałowi w programie, studenci będą mogli rozpocząć pisanie pracy dyplomowej opartej o doświadczenia i wiedzę zdobywaną w trakcie realizacji praktyki.

Dodatkowo WSIiZ będzie realizować następujące projekty, podnoszące kompetencje studentów:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– „Logistyka Kariery” – studenci anglojęzycznych studiów Aviation Management mają możliwość otrzymania prestiżowych certyfikatów IATA, wzięcia udziału w wizytach studyjnych na największych europejskich lotniskach oraz w warsztatach ze specjalistami z branży.

– „Start do kariery. Międzynarodowe studia General Aviation” – młodzież z kraju i zagranicy ma możliwości studiowania na specjalności General Aviation (ścieżka anglojęzyczna) na studiach licencjackich I stopnia.

– „ABK Kariery” – studenci wszystkich kierunków WSIiZ podnoszą swoje kompetencje w zakresie kształtowania ścieżki kariery, rozpoczęcia aktywności zawodowej oraz zakładania własnej działalności gospodarczej poprzez indywidualne konsultacje z doradztwa ds. przedsiębiorczości oraz uczestnictwo w warsztatach. 

– „Stay in Touch” – studenci kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna mają okazję wziąć udział w dwóch edycjach międzynarodowej Szkoły Letniej (organizowanej w Grecji oraz Hiszpanii), której wykładowcami będą projektanci z praktycznym doświadczeniem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama