Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Dworzec Lokalny Autobusowy oraz Zig Zak House to rzeszowskie obiekty, które zostały wyróżnione w XVIII edycji konkursu „Kryształowa Cegła”.

„Kryształowa Cegła” to konkurs, w którym wybierane są najlepsze inwestycje budowlane po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. W tym roku zgłoszono 35 obiektów, które konkurowały w 10 kategoriach, m.in. budynki mieszkalne, budynki mieszkalno-usługowe, obiekty użyteczności publicznej oraz ekoinwestycje – partnerstwo dla natury.

Rzeszów z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjnym miastem pod względem architektonicznym. Zachodzące zmiany w estetyce stolicy Podkarpacia oraz nowoczesne inwestycje o niebanalnym designie zdobywają uznanie międzynarodowych ekspertów. Najlepszym tego dowodem jest wspomniany konkurs „Kryształowa Cegła”, w którym wyróżniono Dworzec Lokalny Autobusowy, czy Zig Zak House dewelopera Szklane Tarasy.

Budynek Zig Zak House (mieszkania przy ulicach Kwiatkowskiego i Grabskiego) powstał, jak mówią jego twórcy, z pasji do architektury. Jego elewacja została ubrana w charakterystyczne zygzaki – i właśnie stąd pochodzi nazwa tego obiektu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Konkurs „Kryształowa Cegła” organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Zdjęcie: Materiały Zig Zak House

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama