Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Dworzec Lokalny Autobusowy oraz Zig Zak House to rzeszowskie obiekty, które zostały wyróżnione w XVIII edycji konkursu “Kryształowa Cegła”.

„Kryształowa Cegła” to konkurs, w którym wybierane są najlepsze inwestycje budowlane po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. W tym roku zgłoszono 35 obiektów, które konkurowały w 10 kategoriach, m.in. budynki mieszkalne, budynki mieszkalno-usługowe, obiekty użyteczności publicznej oraz ekoinwestycje – partnerstwo dla natury.

Rzeszów z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjnym miastem pod względem architektonicznym. Zachodzące zmiany w estetyce stolicy Podkarpacia oraz nowoczesne inwestycje o niebanalnym designie zdobywają uznanie międzynarodowych ekspertów. Najlepszym tego dowodem jest wspomniany konkurs „Kryształowa Cegła”, w którym wyróżniono Dworzec Lokalny Autobusowy, czy Zig Zak House dewelopera Szklane Tarasy.

Budynek Zig Zak House (mieszkania przy ulicach Kwiatkowskiego i Grabskiego) powstał, jak mówią jego twórcy, z pasji do architektury. Jego elewacja została ubrana w charakterystyczne zygzaki – i właśnie stąd pochodzi nazwa tego obiektu. 

Konkurs „Kryształowa Cegła” organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Zdjęcie: Materiały Zig Zak House

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. Ja dla odmiany nie lubię narzekać, ale z tym dworcem jest coś nie tak. Teoretycznie już dawno otwarty, a w rzeczywistości chyba niekoniecznie.
  Znaczna część autobusów nadal parkuje na przylegającej do niego ulicy Kasprowicza, bo po co mają płacic za korzystanie z dworca skoro zaraz obok mogą stać za darmo 🙂 Co więcej wspomniana ul. Kasprowicza nadal jest wyłączona z ruchu dla samochodów osobowych, więc nie da się np. dojechać do parkingu KissAndDrive, na który można wjechać tylko od tej ulicy. Takie to paradoksy.
  Może tym by się zainteresowała jakaś gazeta/portal, bo nie wszystko jest takie cacy jak piszecie…

 2. Jakieś lublińskie towarzystwo wzajemnej adoracji w ramach międzynarodowego konkursu daje “kryształową cegłę” obiektowi, który jeszcze nawet nie zostało oddany do użytku.
  ŚMIECH NA SALI.

 3. ja też lubię ponarzekać, ale podzielam Twoje zdanie

  wczoraj patrzyłem na Dworzec Lokalny i z jednej strony cieszę się że jest, ale przeszło mi przez myśl, że szkoda że zrobili po najmniejszej linii oporu.

  architektura odzwierciedleniem budżetu

 4. Ale propagandę sukcesu mamy rozwiniętą jak za czasów Gierka. Zresztą nie ma czemu się dziwić, obecna władza tam terminowała, więc jest tego nauczona.
  Problem w tym że w mieście “imitacji” nikt nie dba o ład architektoniczny.
  Przykład? Wieżowiec Tarasowiec na rogu Krakowskiej i Witosa postawiony obok baraków nadających się na kurniki 🙂
  Ps. Odnośnie NY – gdy ten budynek (tarasowiec) zobaczył nowojorczyk, stwierdził ze u nich tak wyglądają garaże wielopoziomowe – więc odrobina NY już jest 🙂

 5. Maniek jak cos zbudujesz w zyciu to pogadamy. Takie sa realia zycia w Rzeszowie, i pora sie z tym pogodzic ze zyjemy na podkarpaciu, w miescie 192 tys. na krancach UE. Pomalu i do przodu. Nowego Jorku tu nie zrobimy i tak.

 6. Czego nie pokażecie Zig Zaka jak wygląda w rzeczywistości, tylko pokazujecie wizualizacje. W rzeczywistości to jeden ze szpetniejszych budynków w mieście a dodatkowo w “wyjątkowym” otoczeniu. Imitacja po raz kolejny

Comments are closed.