Zdjęcie: Materiały prasowe

W najbliższy czwartek, 21 listopada, rzeszowska redakcja „Gazety Wyborczej” zaprasza na spotkanie z cyklu Miasta Idei pod hasłem „Zawodowcy i amatorzy. Sport w dużym mieście”.

Odbędą się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy poświęcony będzie sportowi zawodowemu – „Pięść, piłka i zagrywka. Co wydarzenia sportowe dają miastom”, a drugi skoncentruje się na sporcie amatorskim – „Potencjał promocyjny sportów masowych”.

Uczestnicy dyskusji porozmawiają m.in. o tym, jak miasta wykorzystują sport, by się promować i rozwijać, oraz czym może się dziś wyróżnić Rzeszów, by osiągnąć w tej dziedzinie sukces.

W pierwszym panelu udział wezmą: Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa; Bogdan Wenta, prezydent Kielc; Grzegorz Kita, ekonomista, inwestor, menedżer, były dyrektor generalny Legii Warszawa i wiceprezes Polonii Warszawa, a teraz przewodniczący Rady Głównej Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich; dr. hab. inż. Grzegorz Masłowski, prorektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

O sporcie amatorskim dyskutować będą: Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa; Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy; Iwona Haponiuk, zastępca dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublina; dr Ewa Polak, zastępca dyrektora ds. badań i rozwoju Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej; dr Bożena Jaskowska, ironmanka, dyrektorka Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Łukasz Domin, organizator i pasjonat sportu, Stowarzyszenie Aktywny Dynów.

Spotkanie „Zawodowcy i amatorzy. Sport w dużym mieście” odbędzie się w czwartek o godz. 10:30 w sali nr 11 budynku S na Politechnice Rzeszowskiej (al. Powstańców Warszawy 10). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja: agata.kulczycka@rzeszow.agora.pl.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama