Rzeszowska gra Monopoly już w sprzedaży! Na planszy: ratusz, zamek, lotnisko… [FOTO]

0
Reklama

Masz ochotę na kupienie Millenium Hall, kina Zorza, ratusza, a może Zamku Lubomirskich lub lotnisko? Grając w rzeszowską odsłonę gry Monopoly to możliwe! Od soboty kultowa planszówka jest już w sprzedaży. 

 

Rzeszowska edycja Monopoly już bez tajemnic! Jej uroczysta premiera miała miejsce w sobotę (19 października) na skwerze w Millenium Hall, gdzie odsłonięto ogromną planszę Monopoly Rzeszów. Miejsce prezentacji planszy gry nie było przypadkowe, ponieważ centrum handlowe jest jednym z obiektów, które znalazło się w Monopoly. 

Poza Millenium Hall, w rzeszowskiej edycji Monopoly znalazły się lokalne zabytki i miejsca rekreacji takie, jak: ratusz, most im. Tadeusza Mazowieckiego, letni pałac Lubomirskich, ogrody bernardyńskie, wille secesyjne z al. Pod Kasztanami, okrągła kładka, Żwirownia, bulwary, skatepark, Podziemna Trasa Turystyczna, ul. 3 Maja, Rynek, Zamek Lubomirskich.

Kacper poprowadził do zwycięstwa 

Na planszy są także: kino Zorza, Estrada Rzeszowska, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Port Lotniczy w Jasionce, a także rzeszowskie firmy i media, jak m.in. dla Axelo Prawo i Podatki dla biznesu, Borg Warner, Capital Towers, Reshouse “Prestiżowe osiedle”, Suez Izolacje Budowlane, Zeto-Rzeszów. Technologie Informatyczne, Polskie Radio Rzeszów, czy Gazeta Codzienna “Nowiny”.

Na planszy znalazła się także Szkoła Podstawowa nr 17. To zasługa jednego z uczniów z klasy 5b – Kacpra Jarosza. To jego praca wygrała w konkursie „Nasze pole na planszy”, zorganizowanym przez Urząd Miasta Rzeszowa oraz Winning Moves International. 

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu krótkiego filmu lub grafiki, które w ciekawy i kreatywny sposób uzasadnią, dlaczego jedno z trzech miejsc: skatepark, Muzeum Dobranocek, wille secesyjne przy al. Pod Kasztanami, powinno znaleźć się na planszy Monopoly. 

Ratusz wydał 100 tys. złotych 

Premiera gry zbiegła się z 8. urodzinami Millenium Hall oraz urodzinami właścicielki obiektu – Marty Półtorak. – Wspaniale złożyło się, że możemy brać udział w premierze Monopoly Rzeszów – mówiła Marta Półtorak. – W Monopoly grałam w dzieciństwie. Teraz, grając w tę grę, będę znała wszystkie miejsca. Rzeszów to piękne miasto – dodawała. 

Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, w rozmowie z nami przyznał, że promocja miasta przez zabawę i naukę to jedna z lepszych form prezentowania stolicy Podkarpacia. -Gdy dostaliśmy propozycję na stworzenie rzeszowskiej odsłony Monopoly bez wahania zdecydowaliśmy się wejść w ten projekt – mówi Marek Ustrobiński. 

– Dzięki grze możemy pokazać najciekawsze zabytki, miejsca, instytucje, firmy z Rzeszowa ludziom w całej Polsce – dodaje.

Ratusz na rzeszowską edycję Monopoly wydał 100 tys. zł. Obecnie w sprzedaży, m.in. w sieci Empik, jest 4000 planszówek za 149,99 zł. Miasto ma do rozdania 1000 egzemplarzy. 

– Grę będziemy chcieli wręczać naszym gościom odwiedzającym nasze miasto, a także mieszkańcom Rzeszowa podczas miejskich imprez i w organizowanych przez nas konkursach. Pierwszego konkursu w naszych mediach społecznościowych można spodziewać się jeszcze w tym miesiącu – zapowiada Marek Ustrobiński. 

Rzeszów w elitarnej rodzinie Monopoly 

Podczas premiery rzeszowskiej edycji Monopoly był obecny także manager projektu z firmy Winning Moves International, która przygotowała grę – Bartłomiej Gniadkowski.

– O tym, że Rzeszów dołączył do elitarnej rodziny Monopoly zdecydowało kilka czynników. Po pierwsze, Rzeszów to piękne miasto. Po drugie, trafiliśmy na fajnych partnerów biznesowych. Po trzecie, stolica Podkarpacia to perła tego rejonu Polski i po czwarte, to centrum biznesowe – wylicza zalety Rzeszowa Bartłomiej Gniadkowski.

Twórcy gry, tworząc specjalną planszę tak dobierali miejsca i obiekty z terenu Rzeszowa, by osoby, które grają w Monopoly miały wrażenie, że spacerują po mieście.

Już dziś wiadomo, że rzeszowska odsłona popularnej planszówki, jeszcze przed oficjalną premierą, cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiono podwoić nakład i wyprodukować dodatkowe 4000 “rzeszowskich” gier, które wkrótce także trafią do sprzedaży. 

Swoją planszę w grze Monopoly w Polsce mają Gdańsk, Kraków, Wrocław, Toruń i Poznań i od soboty także Rzeszów. 

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: