Fot. Patryk Ogorzałek / Rzeszów News. Na zdjęciu rzeszowski e-bilet
Reklama

Już nie tylko można płacić w autobusach MPK przy pomocy Rzeszowskiej Karty Miejskiej. E-biletem można się również posługiwać w bibliotekach.

Rzeszowska Karta Miejska wydawana jest od lipca. Dotychczas zapisywane były na niej tylko bilety okresowe na przejazd autobusami MPK. E-bilety wydawane są Punktach Obsługi Podróżnych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

RzKM teraz ma także dodatkową funkcję. Może być stosowana w systemie bibliotecznym jako karta czytelnika. Do obsługi czytelników w bibliotekach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie służyć będzie kod kreskowy zamieszczony na karcie.

Posiadacze Rzeszowskiej Karty Miejskiej mogą ją wykorzystać zapisując się do filii miejskich, do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, a w niedługim czasie również do Wypożyczalni Muzycznej.

Po zarejestrowaniu e-karty w systemie bibliotecznym Rzeszowskie Karty Miejskie będzie można stosować podczas wypożyczania i zwrotu egzemplarzy książek, audiobooków i filmów w bibliotekach.

Ponadto, czytelnicy, którzy zapiszą się do biblioteki z użyciem e-karty będą mogli przy pomocy jej numeru zamieszczonego obok kodu kreskowego:

– logować się na własne konto czytelnicze on-line i zarządzać nim – sprawdzając terminy zwrotu wypożyczonych książek, przedłużając okres wypożyczenia egzemplarzy, zamawiając książki za pośrednictwem internetu,

– logować się do portalu E-biblioteka /e-biblioteka.rzeszow.pl/ i korzystać z zamieszczonych tam zdigitalizowanych ponad 360. płyt winylowych (pełne wersje utworów z nośników audio dostępne są wyłącznie osobom zapisanym do WiMBP w Rzeszowie).

– osoby, które nie są czytelnikami WiMBP w Rzeszowie zapraszamy do biblioteki z własną, imienną e-kartą oraz z ważnym dokumentem tożsamości w celu dokonania zapisu do biblioteki – zachęca Bożena Janda z WiMBP.

Szczegóły na stronie: www.wimbp.rzeszow.pl

Rzeszowska Karta Miejska docelowo ma mieć więcej funkcji. W planach jest umożliwienie płacenia kartą za korzystanie z basenów, instytucji kultury, także za płatne parkowanie, gdy strefa zacznie obowiązywać od początku przyszłego roku.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama