Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowską Kartę Rodziny otrzymają też rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, zastępcze oraz wspierające. Wymóg wielodzietności już nie obowiązuje.

W poniedziałek miasto poinformowało o nowościach w Rzeszowskiej Karcie Rodziny, którą dotychczas otrzymywały rodziny 3+. Zmiany zaczęły obowiązywać od początku października. Miasto rozszerzyło grupę docelową.

– Kartą otrzymają także rodziny, w których jest co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne, rodziny zastępcze i wspierające, bez wymogu wielodzietności – podało miasto. Za zniesieniem kryterium wielodzietności postulowali sami mieszkańcy.

Aby otrzymać Rzeszowską Kartę Rodziny, należy w Rzeszowie rozliczać podatek dochodowy osób fizycznych, ale nie trzeba być już w mieście na stale zameldowanym. O takie zmiany też postulowało wielu mieszkańców, którzy w stolicy Podkarpacia płacą podatki. 

Miasto wydłużyło też termin wydawania kart – przyznawana jest ona dzieciom do ukończenia 18. lub 25. roku życia, a rodzicom/opiekunom prawnym do ukończenia 18 lub 25. roku życia najmłodszego dziecka.

Wniosek o wydanie karty można złożyć w wersji papierowej i elektronicznie poprzez platformę e-PUAP. Formularz znajduje się na stronie eobywatel.erzeszow.pl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Szczegółowe informacje o Rzeszowskiej Karcie Rodziny można uzyskać także w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 13), e-mail: wps@erzeszow.pl, tel. 17 875 40 44, 17 875 44 82, sekretariat: 17 875 46 53.

Informacje o programie można także zdobyć w Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa, telefon: 1 77 88 99 00. 

Karta uprawnia do korzystania ze zniżek w jednostkach miejskich, np. w Rzeszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Rzeszowskim Domy Kultury, Muzeum Dobranocek, Teatrze Maska, Estradzie Rzeszowskiej, BWA, Galerii Fotografii, Rzeszowskich Piwnicach. 

Zniżki oferują również firmy zewnętrzne, np. księgarnie, kina, restauracje, szkoły. Aktualną listę prywatnych podmiotów przyjaznych rodzinom 3+ znajdziecie TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama