Reklama

Rzeszowska Masa Krytyczna w najbliższy piątek po raz kolejny wyjeżdża na ulice Rzeszowa. Tym razem pod hasłem „Pomagamy potrzebującym”. Będą zbierane części i akcesoria rowerowe, dla amatorów jednośladów, których nie stać na zakup nowego lub naprawę starego sprzętu.

Rzeszowską Masę Krytyczną w każdy ostatni piątek miesiąca organizuje stowarzyszenie Rowery.Rzeszów.pl. Rowerzyści wyruszają o godz. 18:00 z Rynku, by promować jazdę rowerami. Tym razem RzMK odbędzie się pod hasłem „Pomagamy potrzebującym”.

Do akcji przyczynił się jeden z sympatyków stowarzyszenia, który na forum grupy poprosił o pomoc. Chciał dla dziewczyny z bardzo biednej rodziny naprawić rower. Sam kupił już kilka elementów: korbę, support, wspornik kierownicy i samą kierownicę. Okazało się jednak, że należy również wymienić hamulce, koło oraz manetki.

Rowerzysta na forum stowarzyszenia zwrócił się z prośbą o to, aby ktoś, kto dysponuje takimi elementami rowerowymi i chce je odsprzedać, albo oddać, skontaktował się z nim w tej sprawie. Nikt jednak akurat takich części nie miał, ale rowerzyści wyrazili chęć wsparcia finansowego.

I tak właśnie Rzeszowska Masa Krytyczna chce w ten piątek (29 lipca) wspierać wszystkich amatorów jazdy rowerem, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego, ani na „remont” starego jednośladu. Akcja będzie przebiegać dwutorowo. Członkowie stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl będą zbierać części i akcesoria oraz całe rowery, a także pieniądze, które umożliwią dokupienie brakujących części.

Gotowe, „nowe” rowery trafią do rąk najbiedniejszych miłośników jazdy na dwóch kółkach. Pomóc może każdy, tak samo jak każdy może wziąć udział w przejeździe ulicami Rzeszowa. Podczas piątkowej przejażdżki uczestnicy Rzeszowskiej Masy Krytycznej przejadą 10-kilometrową trasę.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: